Автор Тема: Хладилна камера за замразено месо  (Прочетена 1780 пъти)

Dimova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте,колеги
бих искала да задам следния въпрос:в предприятието,в което работя използваме  обезкостено (добито в кланицата към предприятието) и замразено месо за производството на месни продукти.Сега разширяваме асортимента и затова ще ни трябват по-големи количества замразено месо.Сегашната обаче е само за 2 тона замразено месо и не е близо до цеха за месопреработка. Имаме и друга камера,която обаче не е на входа на предприятието,а по-навътре.Тя е близо до цеха за месопреработка.
Въпроса ми е дали можем и в нея да съхраняваме замразено месо?
Благодаря предварително!

Tashek

• Full Member
  • Публикации: 102
    • Профил
Re:Хладилна камера за замразено месо
« Отговор #1 -: 28/04/2014, 00:04 »
То за моженето може, ако има осигурена поточност, ако няма пресичане с други производствени или непроизводствени потоци, които могат да бъдат източник на кръстосано замърсяване на продукти, суровини, опаковки и прочие. Има толкова много въпросителни, които възникват при така поставен въпрос....

Най-правилно е щом сами не можете да се справите - да се обърнете към квалифициран технолог. Така или иначе ще е нужно да се направи и екзекутив на технологичния ви проект. Така хем ще ви отговори става или не става въпросната камера, хем ще ви начертае екзекутива...

Dimova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 4
    • Профил
Re:Хладилна камера за замразено месо
« Отговор #2 -: 08/05/2014, 08:30 »
То за моженето може, ако има осигурена поточност, ако няма пресичане с други производствени или непроизводствени потоци, които могат да бъдат източник на кръстосано замърсяване на продукти, суровини, опаковки и прочие. Има толкова много въпросителни, които възникват при така поставен въпрос....
Да,така е,благодаря за отговора. Наистина се получава пресичане с доста потоци,което е недопустимо. Решението беше друг хладилник (с отделен вход суровина),който е близо да цеха за месопреработка.
Но нашия шеф туй нящо хич не го вдена и си пееше неговата си песен.Добре,че БАБХ му сви сърмите. ;D
А иначе...квалифицираният технолог с екзекутива съм пак аз... 8)