Автор Тема: Мненията ви за ИА БСА  (Прочетена 12630 пъти)

r2501

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re:Мненията ви за ИА БСА
« Отговор #15 -: 09/05/2014, 14:41 »
Здравейте!
Съвсем случайно и аз открих този форум и съм безкрайно радостна, че има с кого да се споделят "наболели" проблеми!
Дали някой от вас има представа има ли реална промяна в отношението на оценителите от ИА БСА към органите за съответствие след назначаването на новия изпълнителен директор?
Всеки ден проверявам в сайта им за евентуални новини, но такива не откривам.
Единствено забелязах в раздел "контакти", че липстват имена като Душкова, Захариева, Гавраилова.
Ще се радвам, ако имате някакви наблюдения да споделите!

Dari

• Newbie
  • *
  • Публикации: 5
    • Профил
« Отговор #16 -: 19/05/2014, 09:23 »
Да, г-жа Захариева  не работи вече за БСА, доколкото разбирам и не само тя!

dani_74_m

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
    • Профил
« Отговор #17 -: 19/05/2014, 11:46 »
това е същата г-жа Захариева, която определяше броя показатели, при нас първо ги определи над 20 и когато й се обадих да я попитам - защо, винаги са ни били показателите под 20, няма промяна - едва тогава преразгледа нещата и си смени мнението.  :o
също Соня Богданова....
Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво.

Machulekov

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #18 -: 17/06/2014, 15:18 »
Вижте това

http://domino.admincourtsofia.bg/BCAP/ADMC/WebData.nsf/ActsByCaseNo/96077B319FC749B8C2257CE1003F513C/$FILE/temp41782602175925961D3A5C599D52BD8C2257CE10030FB9C.pdf

BUSS

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • Профил
« Отговор #19 -: 03/07/2014, 21:48 »
 и какво като го видяхме ?! Жената е работила и получавала възнаграждение. Даже не е голямо - за три години 3 000лв. от 10 обучения, значи средно по 1000 лв. на година. А това, че някой се опитва да го изкара консултация е голям смях. Аз съм бил на такъв курс и не се чувствам консултиран от госпожата.

nadia61

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: 10/07/2014, 18:49 »
Здравейте !
Днес приключих с оценката на място. Имам само едно значително несъответствие и то е свързано с калибриране на уред. Едно от несъответствията ми е , че РОК няма курс за физични фактори на работната среда. Търсих в нета и не намерих да провеждат курсове по рано от октомври, но ми е късно. Попаднах и на Аксаково. Много ще съм ви благодарна , ако имате някаква идея.
Разработвах процедура за вентилационни инсталации. И сега се чудя дали да не се откажа от тях заради една допълнителна точка , която трябва да калибрирам на уреда си и разбира се ролетката. Изобщо не я предвидих и тя също е за калибриране. Чудя се дали изобщо ще има клиенти за това.

idavi

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: 15/07/2014, 14:52 »
Здравей,
По принцип няма много клиенти за измерване на вентилационни инсталации. Бума на този вид контрол беше когато се изискваха за заведенията. Но решението е твое все пак :).

keti

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
« Отговор #22 -: 17/07/2014, 14:00 »
Здравейте !
Днес приключих с оценката на място. Имам само едно значително несъответствие и то е свързано с калибриране на уред. Едно от несъответствията ми е , че РОК няма курс за физични фактори на работната среда. Търсих в нета и не намерих да провеждат курсове по рано от октомври, но ми е късно. Попаднах и на Аксаково. Много ще съм ви благодарна , ако имате някаква идея.
Разработвах процедура за вентилационни инсталации. И сега се чудя дали да не се откажа от тях заради една допълнителна точка , която трябва да калибрирам на уреда си и разбира се ролетката. Изобщо не я предвидих и тя също е за калибриране. Чудя се дали изобщо ще има клиенти за това.

Относно курса за физични фактори на работната среда.......

BUSS

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #23 -: 18/07/2014, 11:09 »
вижте това:
http://www.european-accreditation.org/mla-and-bla-signatories

MLA & BLA Signatories
Страни по споразумението MLA

Bulgaria - Suspended
BAS
Executive Agency "BulgarianAccreditation Service" - Suspended for 6 months starting 17/07/2014

България - Прекратено
Изпълнителна агенция "Българска служба по акредитация" - Прекатено за 6 месеца с начало 17/07/2014

dani_74_m

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #24 -: 21/07/2014, 10:08 »
това евентуално означава, че за област "калибриране" няма международна признатост и ЛК в България пак не са "легитимни" ??? ???
Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво.

keti

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
« Отговор #25 -: 21/07/2014, 15:24 »
Вижте това

https://www.facebook.com/ateo2014/info           :)

dani_74_m

• Jr. Member
  • **
    • Профил
« Отговор #26 -: 22/07/2014, 09:08 »
явно г-жа Янева  и придворни  ;D веднага е намерила ниша за изява ;)

BUSS

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #27 -: 22/07/2014, 12:10 »
ОООО Дани, снимка на красиво момиче, но дали си ти?! От постовете ти виждам, че старателно и систематично се грижиш за "добрия имидж" на БСА и Янева, та ми е интересно да ми отговориш с какво са заслужили твоето внимание в посока очерняне ?! Дани ли си, Стоян ли си, трол ли си, какво си и какви са ти задачите тук?  ;)

BUSS

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #28 -: 22/07/2014, 12:14 »
а забравих да те попитам за каква точно ниша става въпрос? както всички знаем от неправителствени организации не се печели, те работят в обществена полза.  :-\ :o ах Дани Дани, научи си уроците първо пък после хвърляй кал и гущери

BUSS

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #29 -: 22/07/2014, 12:17 »
А какво ще кажеш да това:

http://www.european-accreditation.org/mla-and-bla-signatories

и за това:
http://www.european-accreditation.org/publication/ea-inf-03-rev51-july-2014

и за това: Защо се случи това и кой е виновен?
Какво следва сега?