Автор Тема: Аптечки - камиони  (Прочетена 229531 пъти)

Данчо

• Newbie
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
Аптечки - камиони
« -: 28/01/2014, 13:37 »
Здравейте,
Има ли нормативен документ, който урежда съдържанието на аптечките на камиони?
Благодаря Ви!

dani_74_m

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
    • Профил
Re:Аптечки - камиони
« Отговор #1 -: 28/01/2014, 14:03 »
Не мисля, че аптечката за спешна мед.помощ се различава за отделните МПС - та, само за ADR може би има допълнителни медикаменти....
Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво.

Данчо

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #2 -: 28/01/2014, 14:16 »
Четох, ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, но в  Чл. 1. (1) е записано: "Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства". Не съм сигурен как да тълкувам това във връзка с леки МПС и тежкотоварни МПС.
« Последна редакция: 28/01/2014, 14:23 от Данчо »

dani_74_m

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
    • Профил
« Отговор #3 -: 28/01/2014, 14:37 »
според мен излишно се затормозявате по въпроса ;)
Не се страхувайте от съвършенството. Не можете да го постигнете. Още повече, че в съвършенството няма нищо хубаво.

Данчо

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #4 -: 28/01/2014, 15:21 »
Така мисля и аз! Благодаря! :)

Deyana Ilieva

• Newbie
  • *
  • Публикации: 21
    • Профил
    • Безопасност и здраве при работа
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 29/01/2014, 20:11 »
Четох, ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, но в  Чл. 1. (1) е записано: "Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства". Не съм сигурен как да тълкувам това във връзка с леки МПС и тежкотоварни МПС.

За камионите съдържанието на аптечката е описаното в инструкцията. По-големи количества се изискват при превоз на повече пътници - логично.

Закон за движение по пътищата
11. "Моторно превозно средство" е пътно превозно средство, снабдено с двигател за придвижване, с изключение на релсовите превозни средства.
12. "Автомобил" е недвуколесно безрелсово моторно превозно средство, което се използва за превозване на пътници и товари или за теглене на други пътни превозни средства.
Към автомобилите се приравняват и тролейбусите. В зависимост от предназначението си автомобилите биват:
а) леки - за превозване на пътници, в които броят на местата за сядане без мястото на водача не превишава 8;
б) товарни - за превозване на товари и/или за теглене на ремарке;
в) автобуси - за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача;
г) специални - с постоянно монтирана апаратура, съоръжения или машини, които не позволяват използването им за други цели.

Данчо

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: 30/01/2014, 01:23 »
Много Ви благодаря за компетентния отговор!

Ана Мария

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #7 -: 30/06/2014, 19:43 »
Това ме интересуваше  ;D

Четох, ИНСТРУКЦИЯ № 1 ОТ 20 ФЕВРУАРИ 2008 Г. ЗА СЪДЪРЖАНИЕТО НА АПТЕЧКИТЕ НА МОТОРНИТЕ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА, но в  Чл. 1. (1) е записано: "Аптечките на движещите се по пътя три- и четириколесни моторни превозни средства". http://bambam.bg/kefche-igri Не съм сигурен как да тълкувам това във връзка с леки МПС и тежкотоварни МПС.

За камионите съдържанието на аптечката е описаното в инструкцията. По-големи количества се изискват при превоз на повече пътници - логично.

Закон за движение по пътищата
11. "Моторно превозно средство" е пътно превозно средство, снабдено с двигател за придвижване, с изключение на релсовите превозни средства.
12. "Автомобил" е недвуколесно безрелсово моторно превозно средство, което се използва за превозване на пътници и товари или за теглене на други пътни превозни средства.
Към автомобилите се приравняват и тролейбусите. В зависимост от предназначението си автомобилите биват:
а) леки - за превозване на пътници, в които броят на местата за сядане без мястото на водача не превишава 8;
б) товарни - за превозване на товари и/или за теглене на ремарке;
в) автобуси - за превозване на пътници с повече от 8 места за сядане без мястото на водача;
г) специални - с постоянно монтирана апаратура, съоръжения или машини, които не позволяват използването им за други цели.
« Последна редакция: 11/02/2016, 10:42 от Ана Мария »