Автор Тема: Процедура за вътрешни одити - нов 19011  (Прочетена 2919 пъти)

desiemd

• Newbie
  • *
  • Публикации: 11
    • Профил
Здравейте,

Предстои ни пресертификационен одит. Дружеството е сертифицирано по ISO9001:2008. Във връзка с новия 19011, задължително ли е да се промени процедурата за вътрешните одити? Ако да, моля да ме посъветвате, кои са най-належащите промени. Много благодаря предварително!

dido

• Full Member
  • Публикации: 100
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Процедура за вътрешни одити - нов 19011
« Отговор #1 -: 16/04/2013, 14:10 »
Що, не си прочетеш 19011,като се абстрахираш от факта,че познаваш буквите? :)
"Човекът е упорит търсач на смисъла" Джон Горднър

keres

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 171
    • Профил
Re:Процедура за вътрешни одити - нов 19011
« Отговор #2 -: 09/05/2013, 13:41 »
Здравейте,

Предстои ни пресертификационен одит. Дружеството е сертифицирано по ISO9001:2008. Във връзка с новия 19011, задължително ли е да се промени процедурата за вътрешните одити? Ако да, моля да ме посъветвате, кои са най-належащите промени. Много благодаря предварително!

Не, не е необходимо. 19011 е само указателен и показва добрите практики. От гледна точка на външен одит на твоята система няма за какво да се притесняваш и можеш дори въобще да го игнорираш и одитирът няма основание да ти напише несъответствие. От гледна точка на добрата практика прочети си 19011, той съдържа много полезна информация, която ще ти е от полза ако я вземеш предвдид. Поне според мен промените спрямо предишната му версия не са особено големи и чак промяна на процедурата за вътрешни одити не бих направил.