Автор Тема: Нова версия на БДС EN/ISO/IEC 17020:2012  (Прочетена 100604 пъти)

bachoivo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 39
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Нова версия на БДС EN/ISO/IEC 17020:2012
« Отговор #210 -: 20/02/2017, 11:54 »
Здравейте,
От доста време никой не е писал в темата и викам да я съживя малко /евентуално/ :)
Налага ми се да правя промяна в състава на ОК. Тъй като за сефте се сблъсквам с този проблем не ми е много ясно каква е процедурата. Един колега напуска и друг назначаваме на негово място. Интересува ме как стои въпроса с уведомяването на БСА.
Благодаря предварително :)

keti

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
    • Профил
Re:Нова версия на БДС EN/ISO/IEC 17020:2012
« Отговор #211 -: 21/02/2017, 12:37 »
Здравейте,
От доста време никой не е писал в темата и викам да я съживя малко /евентуално/ :)
Налага ми се да правя промяна в състава на ОК. Тъй като за сефте се сблъсквам с този проблем не ми е много ясно каква е процедурата. Един колега напуска и друг назначаваме на негово място. Интересува ме как стои въпроса с уведомяването на БСА.
Благодаря предварително :)

Промяната в състава на ОК се счита за значителна промяна и е необходимо в 15 - дневен срок да уведомите БСА.
Считано от коя дата освобождавате лицето....... и изпращате Справка за уведомление по чл.62 от КТ за прекратяване на тр.взаимоотношения;Заповед на управителя или РОК за актуалния състав на ОК; ВАS QA 2.7.5.;
При назначаване - същото като при освобождаване, но добавяте и копие на документи за правоспособност, проведено индив. обучение и изпит - следавте си процедурата за управление на персонала в общи линии.....