Автор Тема: Производство на хляб  (Прочетена 8950 пъти)

tehnolog

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
    • Ел. поща
Производство на хляб
« -: 07/05/2012, 14:01 »
Здравейте,
интересува ме технологията за производство на хляб,какви машини се използват и какви помещения трябва да има в една малка фурна? Благодаря предварително. :)

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Производство на хляб
« Отговор #1 -: 07/05/2012, 14:17 »
В Пловдив има един университет дето обучават за такива работи :)))

Tashek

• Full Member
  • Публикации: 102
    • Профил
« Отговор #2 -: 07/05/2012, 17:51 »
Хубав въпрос и хубав отговор  :)

@tehnolog - кажете от какво е продиктуван въпроса? Искате да отваряте хлебопекарна и правите проучване или е нещо друго. Най- добре се обърнете към дипломиран технолог в региона, в който сте и се консултирайте. Необходими са много неща и оборудването е само една малка част от тях.

tehnolog

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: 08/05/2012, 13:09 »
Ще проектирам фурна за хляб и ме интересува по-точно технологията на хляба и машините,необходими за неговото производство.Завършила съм мляко и месо във въпросния университет ;) и материята за хляба не ми е много позната.

HOUSE

• Newbie
  • *
  • Публикации: 56
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: 08/05/2012, 19:22 »
Ще проектирам фурна за хляб и ме интересува по-точно технологията на хляба и машините,необходими за неговото производство.Завършила съм мляко и месо във въпросния университет ;) и материята за хляба не ми е много позната.

Бе м.........му стара,що в тая държава всеки гледа да се занимава с това,
което не му е работа. ???
Къде отива изискването за КВАЛИФИКАЦИЯ И КОМПЕТЕНТНОСТ ??? ???

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 08/05/2012, 20:53 »
Защото е трудно да работиш това което си учил. Почти няма възможност да стане в нашата "Уредена" държава.
Мога да дам за пример себе си. Работя по специалността си от 1 година,която съм завършила през далечната 1990 г.
ХА познай сега какъв "специалист" съм и само защото съм отговорен човек, как ми се оттелва вола да наваксам материала отново. Затова младите хора или бягат от тази държава, или се занимават с каквото падне, само за да си уредят изхранването.
Не ме разбирайте криво, не защитавам тази система, която се е наложила, но човек се налага да стане пенкилер за да си храни децата.

Хайде сега да мине един модератор и да забърше OFF topic - a.  ;D

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #6 -: 08/05/2012, 23:18 »
// докато модератора не е забърсал Offtopic-a //  Мдаа... Marcii е права...(пък макар и седнала най-вероятно ;) ) я гледайте тук какво става: http://www.favorit98.com/technology - това че и финансистите и юристите са "впрегнати" в технологията за правене на тхе 'лебец си е направо една иновативна технология... напълно отговаряща на особеностите на съвремието ни ;).
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

Tashek

• Full Member
    • Профил
« Отговор #7 -: 09/05/2012, 00:29 »

Какво ще рече "Ще проектирам фурна за хляб". Имате инвеститор, който няма идея от технологията на хляба и хлебните изделия и ви е възложил да му проектирате фурна, така ли? Нещо не ми се връзва цялата тая работа.....

tehnolog

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: 09/05/2012, 11:24 »
Моята задача е да направя технологичния проект,по който ще се строи фурната.Свързах се с технолог по хляба и получих каквото ми трябваше.
Иначе,HOUSE,занимавам се с проектиране, но съм проектирала мандри и месокомбинати и материята за хляба ми е непозната.

HOUSE

• Newbie
  • *
  • Публикации: 56
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: 09/05/2012, 15:32 »
Моята задача е да направя технологичния проект,по който ще се строи фурната.Свързах се с технолог по хляба и получих каквото ми трябваше.
Иначе,HOUSE,занимавам се с проектиране, но съм проектирала мандри и месокомбинати и материята за хляба ми е непозната.

Е,точно там е и разликата.В интерес на истината и аз съм изготвял технологични проекти
за мандри ,кланици и колбасарници,но това беше съвместено с разработка и на конструктивна документация,а за да можеш да разработиш конструктивно нещо,би следвало
да назнайваш технология,изисквания и т.н и т.н. :-\
За да можеш да формулираш правилно един въпрос,трябва да знаеш по-голямата част от отговора.

Tashek

• Full Member
    • Профил
« Отговор #10 -: 23/05/2012, 23:10 »
@tehnolog - това е правилния подход. Хубаво е, че сте се свързали със съответния специалист.