Автор Тема: български превод на процедури в международна компания  (Прочетена 6645 пъти)

PetyaMar

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Ел. поща
Здравейте,
имам едно такова питане...

Компанията е международна и процедурите по ИСУ се пишат на английски. За да бъдат достъпни до персонала те трябва да са на български език. Питането ми е дали ние можем да направим превода или трябва да се използва лицензирана фирма за преводи?

Благодаря предварително на отзовалите се  :)

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
Според мен чак лицензирана фирма за преводи... едва ли ще  ви е нужна.
Ако не става въпрос за някакви прекалено специфични процедури или терминология, която трябва да се вземе под внимание при превода, и респективно рискове за вас от евентуално неточен превод -  спокойно можете да си я преведете и вие.

Ако толкова искате да сте сигурни че няма да ви направят проблем, се позовете на някакъв документ за квалификация на вашия преводач - примерно диплома или удостоверение от курс за език и че е ползвал за консултант еди кой си специалист от вашите хора и това би трябвало да стигне.
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

PetyaMar

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Ел. поща
Факт е че се порових доста и не намерих такова изискване. Но реших да се допитам и до по-компетентни в областта :)

Благодаря за бързия отговор. Ако случайно намеря някаква друга информация ще споделя :)