Автор Тема: Корективни действия  (Прочетена 3621 пъти)

savko

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
Корективни действия
« -: 21/11/2011, 15:16 »
Във фирмата в която работя има изработен HACCP план, но... корективни действия след програмата за мониторинг на готов продукт, вода и контактни повърхностти почти няма. Шефът ми обаче се се поскара с хората разработващи плана и сега няма кой (аз за какво съм бил там - един счетоводител) да ги разработи. Не желае и да заплати някой друг да свърши тази услуга.
Та молбата ми е, ако имате готови примери за корективни действия за вода, готов продукт и контактни повърхности за фирма занимаваща се с производство на сладкарски изделия ще съм много благодарен. Или поне стъпките.
Благодаря Ви предварително.

denito

• Newbie
  • *
  • Публикации: 20
    • Профил
    • Ел. поща
Re:Корективни действия
« Отговор #1 -: 22/11/2011, 10:53 »
Корективни действи?
Корективни действия може да бъде при несъответствие на параметрите на мониторинговата програма какви корективни действия предприемате. Това може да бъде блокиране на произведената готова продукция, задействане на процедура /ако имате такава/ Уведомяване и изтегляне от пазара - трябва да имате проследимост на вложените суровини и материали и партиден номер и реално да може да се извърши процедурата. Успех.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #2 -: 24/11/2011, 12:44 »
Може да прозвучи като спам... обаче:

1.
Цитат
Шефът ми обаче се се поскара с хората разработващи плана и сега няма кой...

Боже боже... тез' $ ще затрият света...

2.
Цитат
(аз за какво съм бил там - един счетоводител) да ги разработи
Ако аз съм на мястото на някоя от инспекциите, които Ви проверяват НАССР-а, и разбера, че Счетоводителя на фирмата е разработил НАССР-а - бих ви сложил катинара на момента  ;D (това не е упрек към savko - а към "шефчето" му ;) ), тъй като това е все едно да накарате някой от технолозите ви да направи годишния финансов отчет на фирмата ;)
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #3 -: 24/11/2011, 14:10 »
Anonimen1, ти ме изпревари, и аз мислех да пиша на savko нещо подобно в този смисъл - да не се коси, че нямало кой да довърши започнатата работа - то шефчето не уважава собствения си бизнес, та той се притеснява - просто и да се намери сламка оттук-оттам, или да се препише отнякъде е най-малкото несериозно и много показателно говори за нивото на развитие на шефчето, респективно разбирай фирмата.
Savko, едва ли някой от този форум ще прати на шефчето ти това, за което пишеш - по този начин ти не му правиш услуга, напротив, ще се накиснете по-дълбоко. По-добре му потърси оферти за довършване на услугата от компетентни лица - може да не е фирма, може да е специалист на граждански договор, но да е специалист по тези работи.
А що се отнася до процедура по "изтегляне от пазара" като корективно действие (едно от еди колко си) - дори би трябвало да я разиграе истински, за да види дали работи - както се провежда истинско проиграване на план за действие при бедствия и аварии - ми какво ще правите като натровите хората с вашите сладкарски изделия, а  ???

savko

• Newbie
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: 28/11/2011, 15:40 »
Благодаря ви за отговорите.
Все пак успях да се справя.
А относно шефчето дребна душичка е, но какво да правя пазя си мястото и аз като изпълнявам непривични задачи.