Автор Тема: Доклад по чл.39 на НАРЕДБА № 6 от 26.03.1999 г  (Прочетена 3548 пъти)

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Имахме проверка от РИОСВ -направление въздух и ни написа предписание да извършим замерване на емисиите изпускани от комина на парова централа - подминали сме двугодишния срок от последното замерване. В изпълнение на това предписание си викнахме лаборатория и то регионалната лаборатория на МОСВ - направиха измерването като специално пуснахме котела да работи , платихме, изпратиха ми протокола.
Но се оказа, че освен копие от протокола ни искат и доклад по чл. 39 от тази Наредба:
НАРЕДБА № 6 от 26.03.1999 г. за реда и начина за измерване на емисиите на вредни вещества, изпускани в атмосферния въздух от обекти с неподвижни източници
Чл. 39. (1) Не по-късно от един месец след извършване на съответните собствени периодични измервания собственикът или ползвателят на обекта представя доклад за получените резултати в РИОСВ, на чиято територия е разположен последният.
(2) Докладът за резултатите от извършените измервания по ал. 1 съдържа:
....
(4) Докладът по ал. 1 се представя едновременно на хартиен и на магнитен носител.

Търсих стари такива , питах и колегата дето е бил преди мен , но не е писал такъв - пращал е само протокола. Някой да е правил такъв доклад, защото не мога да разбера каква форма да има и какви да са данните?

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
Нямам общо с тази Наредба, но изхождайки от моя опит с РИОСВ по отношение на изискване - охарактеризиране на отпадъците се казва - се изискваше да се извърши такова по една Наредба, мисля че беше за сметищата, та това досега /става въпрос за миналата година/ не беше правено от никого и никъде и фирмите и хората, които трябваше да направят не знаеха как и какво да съдържа това охарактеризиране. Та хванах наредбата и точка по точка съставих изискваната информация, консултирах се с инспектор от РИОСВ дали е достатъчно - отговориха ми писмено "Да" и си реших проблема. Та моя съвет е - няма смисъл да си губиш времето да търсиш такъв доклад като сламка, че да гледаш от него, просто спази всички точки, които пише, че трябва да съдържа доклада и той ще се получи - ти сама си си цитирала ал. 2 - така че винаги има първи път, просто се придържай стриктно към изброените точки.
Поздрави и успех!

HOUSE

• Newbie
  • *
  • Публикации: 56
    • Профил
    • Ел. поща
Здравей Роза
Имахме проверка от РИОСВ -направление въздух и ни написа предписание да извършим замерване на емисиите изпускани от комина на парова централа - подминали сме двугодишния срок от последното замерване. В изпълнение на това предписание си викнахме лаборатория и то регионалната лаборатория на МОСВ - направиха измерването като специално пуснахме котела да работи , платихме, изпратиха ми протокола.
Но се оказа, че освен копие от протокола ни искат и доклад по чл. 39 от тази Наредба:
НАРЕДБА № 6 от 26.03.1999 г. за реда и начина за измерване на емисиите на вредни вещества, изпускани в атмосферния въздух от обекти с неподвижни източници
Чл. 39. (1) Не по-късно от един месец след извършване на съответните собствени периодични измервания собственикът или ползвателят на обекта представя доклад за получените резултати в РИОСВ, на чиято територия е разположен последният.
(2) Докладът за резултатите от извършените измервания по ал. 1 съдържа:
....
(4) Докладът по ал. 1 се представя едновременно на хартиен и на магнитен носител.

Търсих стари такива , питах и колегата дето е бил преди мен , но не е писал такъв - пращал е само протокола. Някой да е правил такъв доклад, защото не мога да разбера каква форма да има и какви да са данните?
в случая в наредбата го пише какво трябва да съдържа доклада.
Проблемът е,че в общият случай определени служители се натоварват със задачи,
които не би трябвало да са тяхно задължение,доколкото разбирам проблема.
Поне това ми разясни "моят" еколог.Има си специфика,базираща се на теоретични и
емпирични познания.
Поне в това успях да се преборя/е,аз си знам как/,но назначиха еколог и сега са
една система по-малко на главата ми :)Може би това е пътят,но кой знае :)
И накрая,не опитвайте това в къщи,ако не сте оценили риска :) 
За да можеш да формулираш правилно един въпрос,трябва да знаеш по-голямата част от отговора.