Анкета

От форум към портал ?

Да
5 (83.3%)
Не
1 (16.7%)
Нямам мнение
0 (0%)

Общ брой гласове: 6

Гласуването приключено: 09/03/2010, 18:42

Автор Тема: От форум към портал ???  (Прочетена 4449 пъти)

admin

• Administrator
  • Newbie
  • Публикации: 54
    • Профил
    • Ел. поща
От форум към портал ???
« -: 20/02/2010, 15:34 »
Оказва се, че платформата върху, която е изграден Q-SYSTEMS(Simple Machine Forum) позволява с леко надграждане форума да се превърне в портален сайт.
Резултата от един такъв ъпгрейд може да се види на адрес: http://www.simpleportal.net/.
Моля за Вашето мнение дали си заслужава такава промяна ?

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
Re: От форум към портал ???
« Отговор #1 -: 20/02/2010, 15:59 »
От известно време забелязвам че се правят опити за модернизация и развитие на форума с нови функции - например това с Гугъл превода на други езици... - това е добре!

Смути ме обаче ето това линкче:  desert safari dubai ?!? - което някак си не се връзва с тематичната насоченост на сайта?!

На мен ли така ми се струва... или прозира идеята - с превръщането на форума в портал,  да се използва и за рекламни цели?!? Ако да, то на какви по-точно реклами??

Аз лично не бих посещавал и/или публикувал (а предполагам и не само аз) в портал с рекламни банери за: сафари където и да е било, gepi.me, madami.bg, Мъжки (женски) спрей No 1 и т.н. ;) - т.е. не съм привърженик на идеята да се превърне форума в "шарена панаирджийска свирка"...

Та... какви са намеренията в тази посока?

« Последна редакция: 20/02/2010, 16:01 от Anonimen1 »
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

admin

• Administrator
  • Newbie
  • Публикации: 54
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: 20/02/2010, 16:27 »
Аз лично не бих посещавал и/или публикувал (а предполагам и не само аз) в портал с рекламни банери за: сафари където и да е било, gepi.me, madami.bg, Мъжки (женски) спрей No 1 и т.н. ;) - т.е. не съм привърженик на идеята да се превърне форума в "шарена панаирджийска свирка"...

Не мислех, че ще се наложи да коментирам тези неща, но след като въпроса е поставен така ...
това, което се опитвам е да проверя дали може да се направи бизнес от отдаване на рекламни площи за текстови линкове без сексуално съдържание в неизползваемите части на форума(заглавната част и областта под форума). Поставянето на текстови линкове/реклами на тези места НЕ БИ ТРЯБВАЛО да пречи на посетителите на форума нито да ги задължава с нещо и едва ли ще превърне форума в "шарена панаирджийска свирка".
Отдаването на площи под наем става посредством сайтове като http://www.text-link-ads.com/ при който, фирми избират сайтове където да рекламират и плащат за време(примерно за сафарито в дубай платиха 10$ за 15 дни).

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: 20/02/2010, 19:40 »
По отношение на това дали да бъде портал или не, определено смятам, че няма кой знае каква разлика - дизайна е малко по различен, но такива са новите тенденции - форумите да приличат отчасти на социални мрежи.
По отношение на рекламите пак съм "ЗА". Администрирането на форума досега е било само в полза на тези дето си чешем клавиатурите. Админа не веднъж е оправял бакии, нека да има възможност да пробва в рекламирането. Аз лично нямам против сафаритата, но ще ми дойдат малко в повече реклами за козметика. А най ме дразнят платените чрез sms IQ тестове и отговори на въпроса: "Кога ще умреш?".  ;D

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #4 -: 20/02/2010, 20:15 »
Аз лично не бих посещавал и/или публикувал (а предполагам и не само аз) в портал с рекламни банери...

Не мислех, че ще се наложи да коментирам тези неща, но след като въпроса е поставен така ...
това, което се опитвам е да проверя дали може да се направи бизнес от отдаване на рекламни площи за текстови линкове без сексуално съдържание в неизползваемите части на форума(заглавната част и областта под форума). Поставянето на текстови линкове/реклами на тези места НЕ БИ ТРЯБВАЛО да пречи на посетителите на форума нито да ги задължава с нещо и едва ли ще превърне форума в "шарена панаирджийска свирка".
Отдаването на площи под наем става посредством сайтове като http://www.text-link-ads.com/ при който, фирми избират сайтове където да рекламират и плащат за време(примерно за сафарито в дубай платиха 10$ за 15 дни).

Бизнеса си е бизнес - спор няма. И че администратора е човек и че трябва да се възнаградят усилията му по поддръжката на форума - също спор няма... Дали ще изглежда по-такъв или инакъв начин форума - също няма кой знае какво значение - тук е по-важна информацията която се обсъжда/споделя, отколкото как точно ще е подредена. Само моля за това - бизнес интересите от отдаването на рекламна площ да не нарастнат дотолкова, че в един момент площта за реклама да стане по-голяма от площта на полезното съдържание ... - ако това се спази и аз ще съм "За" модернизацията.

//мен най-пък ме дразни, онзи банер дето хвърка някаква тъпа точка в един квадрат и "улови точката и ще спечелиш "Гууулеми награаааади" - не стига че нищо няма да спечелиш - ами ходиш да им гониш точката...  ;D
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

Seksenov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
  • (¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 23/02/2010, 13:31 »
Мистър Админ аз съм твърдо ЗА
(¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #6 -: 28/02/2010, 22:21 »
Имайки предвид сегашното състояние на форума, не съзирам някаква жизненоважна необходимост от допълването му с портал. Едва днес ми остана време да поразцъкам http://www.simpleportal.net на Simple Machines. Ами, малко повече шаренийка и... нещата май се изчерпват. В нета е пълно с примери за портали, чиито смисъл на съществуване е трудно да бъде оправдан – разделите им са почти празни, а информацията доколкото я има не е актуална. Абе, с една дума – мъртъвци. За сметка на това, във форумите към тях обикновено "кипи" живот.

Аз всъщност не разбрах каква е целта на тази реорганизация. Ако целта е повече ракламна площ, може би да. Но относно рекламите имам сериозни забележки.
Този форум е с тясна професионална специализация и разни сафарита и други подобни откровено не пасват на неговата насоченост и мисия. Естественото развитие в тази насока според мен е допускането на реклами, съответстващи на професионалната ориентация на форума/портала: консултантски и сертификационни услуги (системи за управление, оценка на съответствието и технически надзор на продукти); продукти и услуги в областта на метрологията (средства за измерване, проверки, калибриране); софтуер за управление и анализ (СУК, ERP, статистически анализ и контрол) и др. Това обаче означава наличието и обявяването на точни спецификации на предлагания продукт (правила, срокове, цени, ползи,...).
А... и малко (само)реклама разбира се.

ПП Сега видях, че admin е добавил в анкетата опция "нямам мнение". Ако това означава "въздаржал се", гласувам.
Само че се оказа... че нямам право на глас.
Хи-хи-хи!

« Последна редакция: 28/02/2010, 23:05 от otk »

anla

• Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
« Отговор #7 -: 02/03/2010, 00:12 »
Нямам нищо против рекламите, които са малки и ненатрапчиви. Но напоследък са на мода едни реклами, които тъкмо нещо интересно съм се зачела и изведнъж на половин екран се появява например водка или парфюм или нещо подобно. Моля, ограничете рекламите в малки карета, ако все пак направите портал.