Автор Тема: Въпрос относно консултант  (Прочетена 4104 пъти)

naseto

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
    • Ел. поща
Някой може ли да ми даде информация за консултанта Теодор Богданов? Можем ли да очакваме да си свърши работата добре и да изгради една добре функционираща Система за управление?
« Последна редакция: 13/11/2008, 19:28 от Marcii »

dido

• Full Member
  • Публикации: 100
    • Профил
    • Ел. поща
RE: Въпрос относно консултант
« Отговор #1 -: 13/11/2008, 14:54 »
Насе,даже Теодор Богданов да е партизанското име на Господ,единственото,което
може да направи е да създаде една добре структурирана система.
Функционирането си е ваша работа ;)
"Човекът е упорит търсач на смисъла" Джон Горднър

naseto

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: 13/11/2008, 15:19 »
Въпросът ми е дали няма да ни дадат една система от рода copy-paste. Ако някои познава консултанта, т.е. неговата работа нека да сподели.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: 13/11/2008, 15:45 »
В този случай може да се сблъскат и много конкурентни интереси. Мисля, че няма смисъл от задаване на този въпрос и подобни във форума. След като имате името на консултанта имате и определен брой фирми, които той е консултирал - поне би трябвало да ги е представил в офертата си.. Ако тези фирми са  сертифицирани успешно, ще намерите и данните им в клуб 9001. От тук нататък са няколко телефонни разговора с МК или УПР на тези фирми и ще добиете представа.

Но пък има една интересна статийка от него...
http://www.kachestvo-21.com/Docs/Ikon_Jiv-15_2008.pdf
« Последна редакция: 13/11/2008, 19:27 от Marcii »

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
RE:Въпрос относно консултант
« Отговор #4 -: 13/11/2008, 17:23 »
Съглсен съм с Marcii - подобни въпроси не само са безсмислени тук.... ами са и леко неетични според мен. С разпитване по форуми няма да придобиете представа naseto.
По-добре не само по телефон ами се опитайте да се срещнете лично с представители на фирми, консултирани от него, поискайте да прегледате някои от документите, които не са фирмена тайна - например Наръчници, Политики и т.н.

А ако решите все пак да работите с него  - просто го дръжте изкъсо, четете внимателно документите, които ви дава... и проверявайте за наличието на регламенти, които са несвойствени за вашата организация на работа. Присъщо на метода копи-пейст е тук таме да изкочи името на някоя друга фирма, или отдел или длъжност, които при вас ги няма и така ...  ;)

Изисквайте регламентите от документите да отговарят точно на вашите специфични нужди - абе общо взето упражнявайте засилен контрол, докато не се убедите че можете да му имате необходимото доверие.

Добре е да включите в договора някакво изискване че каквото научи от вашата добра практика по време на консултирането - ще си остане между вас си -т.е. че няма право да го използва или разпространява когато работи за други организации за определен срок (примерно 2 или 3 години или завинаги) и т.н.

//Предложение към модераторите: Според мен не е етично заглавието на темата да остане в този си вид - по добре би било да стане нещо от рода на "Въпрос относно консултант" или нещо подобно.
« Последна редакция: 13/11/2008, 19:25 от Marcii »
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 13/11/2008, 19:23 »
Този форум, за разлика от много други, (почти) винаги е поддържал едно достатъчно високо ниво на комуникация и присъщ на тематиката му коефициент на интелигетност.

Така формулирани теми са неуместни.
Ако тръгнем по тази писта ще стане голяма боза.

Аз самият често тук съм давал мнения, ругал и хулил разни субекти, но само юридически, а не физически лица. Има разлика. ;)

Имаше и едно физическо лице - Никито, но той е по-скоро химическо лице, а не физическо.
« Последна редакция: 13/11/2008, 19:27 от Marcii »

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Въпрос относно консултант
« Отговор #6 -: 13/11/2008, 19:56 »
От друга страна обаче, той заслужава адмирации за гражданската си позиция.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Re: Въпрос относно консултант
« Отговор #7 -: 13/11/2008, 23:34 »
Имаше и едно физическо лице - Никито, но той е по-скоро химическо лице, а не физическо.
Велбоне,
Ми той въобще не е лице, а з..к!  ;D
Тъй че споко!
« Последна редакция: 13/11/2008, 23:43 от San Antonio »
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz