Автор Тема: За ДАМТН, Пловдивски панаир 2008 и още нещо...  (Прочетена 4079 пъти)

bivsh

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 216
    • Профил
ходих на пловдивския панаир. видях едно малко щандче на държавната агенция по стандартизация и метрология с едни брошурки и една жена ????????????? ъпсурд. тази структрура контролира всичко що беше изложено на панаира. а се е забила........
иначе на панаира основните неща бяха колите, различните видове отоплителни системи, енергегитика, електротехника, електроника и строителство.

edit otk: преместена тема
« Последна редакция: 07/10/2008, 02:32 от otk »

expert_1

• Newbie
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
Здрасти Bivsh,
Аз мисля, че такава агенция отдавна няма.
Дай малко подробности за панаира. Имаше ли наши производители?
Освен това ми засили любопитството относно жената от тази несъществуваща агенция - готина или отврат???

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
ходих на пловдивския панаир. видях едно малко щандче на държавната агенция по стандартизация и метрология с едни брошурки и една жена ????????????? ъпсурд. тази структрура контролира всичко що беше изложено на панаира. а се е забила........
иначе на панаира основните неща бяха колите, различните видове отоплителни системи, енергегитика, електротехника, електроника и строителство.

Контролира дръжки! ПРЕМИЕРЪТ на дъжавата засяда в НЕЗАКОНЕН лифт!
Това щеше да е смешно, ако всъщност не беше тъжно и... вярно. Добре, че поне не стана трагично.

Seksenov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
  • (¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v
    • Профил
    • Ел. поща
Тяхното поведение е типично в стилът на останалите държавни административни структори.

В същото време бизнес климата се задъхва стабилно от цялата тази бъркотия и неуредици със съществените изисквания към продуктите.
(¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v

dido

• Full Member
  • Публикации: 100
    • Профил
    • Ел. поща
Ще се задъхва,но само докато вървят паралелно Хармонизираните стандарти и Ашто.
За сега ще печелят Акредитираните лаборатории.Все пак за да работиш трябва да
изпълняваш изискванията на Възложителя,а проектите са изготвени по Техническата
 спецификация,където са заложени критерии и по Ашто и по Хармонизирани стандарти,което си е учудващо,ако вземем за основа"Хармонизирани" и ангажираността
да се хармонизират много повече неща... ???
"Човекът е упорит търсач на смисъла" Джон Горднър

anarh

• Гост
DIDO,
това горното можеш ли да го избълнуваш малко по-ясно
благодаря предварително
« Последна редакция: 09/10/2008, 13:09 от anarh »

dido

• Full Member
  • Публикации: 100
    • Профил
    • Ел. поща
Приемам забележката,но не е кошмар :)
AASHTO-серия американски стандарти регламентиращи методите и критериите за оценка
и контрол на/в случая/ строителните материали.В интерес на истината някои са и
по- строги от европейските,което е добре за качеството на продукта.
Хармонизирани-са си хармонизирани.
Та в Техническа спецификация 2007 / ТС /на ИАП/сега е НАПИ/,която е меродавна за момента ,методите за контрол на съответен  продукт са и от AASHTO и от БДС EN.
Тогава, за да потвърдиш съответствието на системата за контрол на производството
пред сертификатора издал сертификат за производствен контрол,извършваш контрол
по методи указани в стандарта,но за да се използва продукта ти в даден проект,трябва
да се дублират съвпадащите и по AASHTO.Резидента си иска съответното потвърждение
за съответствие указано в проекта.
"Човекът е упорит търсач на смисъла" Джон Горднър

expert_1

• Newbie
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
Продуктът ти за Европа ли е или за Америка? Или по-точно тези проекти?
Все пак много неща са различни в Европа и в Америка и следователно и изискванията се различават. Аз мисля, че затова европейските стандарти за строителни продукти са само за Европа, иначе щяха да са международни стандарти, т.е отчитащи и изискванията на Америка.