Автор Тема: Документи за OHSAS  (Прочетена 15331 пъти)

Hristo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 65
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Документи за OHSAS
« Отговор #30 -: 25/02/2009, 13:45 »
Моля да ми кажете какви записи по OHSAS може да има в една организация, където няма внедрено ISO 9001? Аз не се сетих за нищо друго освен Коригиращи действия след одита, Годишен график за одит, Регистър на КПД и Регистър на документи. Останалите формуляри са непопълнени, но ги има.
За да се докажем, че стандарта е внедрен и работи ОК в организацията ни искат да покажем актуални записи.Моля ако се сещата за друг запис да кажете.Става въпрос за производство и ОХСАС, но няма трудови злополуки.

Мерси :)

Не знам дали правилно разбирам въпроса, какви записи или какви форми / бланки и т.н. на които да се водят записите. Моля поясни ако не давам правилните примери.

Освен тези които си изписала  . Записи от инструктаж според наредбата за инструктажа, записи (протоколи) от обучение по включеното в инструктажа, действащи вътрешнофирменни правила по ЗБУТ, обучения на колегите в КУТ, ГУТ, инструктиращите. Любимото ми - записи от проверка на знанията (там където нищо не можеш да направиш освен да обучаваш).
Обучения по първа помощ/ взаимопомощ. Проведени обучения по ПАБ и евакуации, проиграване на извънредни ситуации, записи за възникнали почти инциденти. Проверки на СПО, сапани, вишки, кронове. Записи по отделни правила по надзор,/ контрол. Проверки на ръчни преносими инструменти и т.н. Записи от прегледи и оценка на съответствието със законови и други изисквания. Зписи за работно облекло, ЛПС, функциналност на колективни предпазни средаства. Прегледи

Толкова се сетих на един дъх. Сори че не са подредени.
В 18 е все записи чак боли. Голяма е нормативната база па и се касае за живот, трудоспособност все важни неща . Нали :)

Поздрави и приятен ден

new person

• Newbie
  • *
  • Публикации: 9
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #31 -: 10/08/2009, 15:15 »
Още ме мъчи този ОХСАС.... ??? ;)
 Дали някои може да ми прати някакъв списък с документите, които трябва да събера от СТМ, пожарна и тн.... - като Оценка на риск, инструктажи, заповеди, схеми за авария, знаци и сигнали, ЛПС, програма за обучение на КУТ/ГУТ.... и тн.
Питам защото всеки път изпускам нещо, четох стандарта , ноооо ми трябва помощ.

Мерси отново :)

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #32 -: 10/08/2009, 20:21 »
Като за начало влизаш тук http://otgovori.info/?page_id=296 - изтегляш си всичко това и го изчитате подробно - това ще ти изясни картинката относно
Цитат
като Оценка на риск, инструктажи, заповеди, схеми за авария, знаци и сигнали, ЛПС, програма за обучение на КУТ/ГУТ.... и тн.

След това сядаш и пак изчиташ стандарта за да видиш още какво в допълнение ти трябва за "този ОХСАС" ;)

//в цитирания сайт има и още полезно инфо, така че го поразгледай добре.
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #33 -: 24/09/2009, 11:01 »
Май не са ви правили проверки от инспекции, пожарни и разни други инстанции досега?
Защото всички тези неща си ги имаме покрай проверките и без OHSAS_а.

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #34 -: 25/09/2009, 10:09 »
По-горе прочетох Регистър на КПД от vni - пример за превантивно действие по здраве и безопасност в момента може да бъде организирането на кампания за противогрипна ваксинация във фирмата. Фирмата да прикани своите работници и служители да се ваксинират и да поеме разходите за това като осигури ваксините и поставянето им. Естествено само на който пожелае. Но пак си е вид дейност, която може да се отчете като превантивност по отношение на здравето.