Автор Тема: Управление на проекти  (Прочетена 6188 пъти)

Криси

• Full Member
  • Публикации: 117
    • Профил
    • Ел. поща
Управление на проекти
« -: 29/02/2008, 20:02 »
Генерална дирекция Разширяване на Европейската комисия изпрати писмо до българските власти, в което ги уведомява, че замразява плащанията по програма ФАР.
Писмото се отнася за всички проекти, управлявани от Централното звено за финансиране и договаряне във финансовото министерство и Изпълнителната агенция по ФАР в Министерството на регионалното развитие и благоустройството.
Мога да потвърдя, че Генералният директор на Дирекция "Разширяване" изпрати писмо до българските власти, с което ги информира, че финансовата подкрепа на Европейския съюз по предприсъединителните и преходните програми е частично замразено, потвърди за БТА Кристина Над, говорителката на комисаря по разширяването Оли Рен.
Според нея писмото включвало списък от по-важни проблеми, идентифицирани от службите на Дирекция "Разширяване" в националната контролна система , както и списък с мерки за коригиране им, които трябва да бъдат приети до 31 март.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Управление на проекти
« Отговор #1 -: 29/02/2008, 22:51 »
Странна работа! Защо ли ни спират паричките?

Ми щото и на тях вече им писна!

Криси,

що я пускаш сега тая тема бе, мила?!
Искаш коментар от народа? или е само ИНФО, или искаш да ни светнеш?

Виж пак и изчети писанките по повод твоята тема за 9001-общините.

Там наблегнахме на необходимостта от повечко СРС (специални разузнавателни средства), белязани пачки и достойни прокурори.

Ми тя тая тема, дето ЕС си взел обатно паричките, май пак е същата ....

Поздрави
« Последна редакция: 25/11/2008, 20:36 от velbon »

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 149
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #2 -: 01/03/2008, 20:11 »
Честита Баба Марта!!!
Пожелавам на ВСИЧКИ много здраве, добро настроение и положителни емоции!!!
И се сещайте, че има  празници, а не само работа!

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #3 -: 25/11/2008, 16:24 »
България загуби 220 милиона евро!
25 ноември 2008 / News.dir.bg
Европейската комисия реши да не връща акредитацията на две агенции по изпълнението на предприсъединителната програма ФАР за България заради недостатъчни усилия за борба с корупцията.
Това заяви днес Кристина Над, говорителка на комисаря по разширяването Оли Рен, цитирана от БТА.
Това означава, че няма да има време България да оползотвори 220 милиона евро по програма ФАР, уточни тя. ЕК е замразила общо 560 милиона евро от различни предприсъединителни програми за България, като тези 220 милиона евро са част от същата сума.
„Това е първият случай, когато страна от ЕС е лишена от европейски фондове“, заяви Кристина Над.
Една от най-бедните страни в ЕС - България, заедно с Румъния, са последните страни, влезли в съюза. След приемането в ЕС България остана под строго наблюдение от ЕК заради проблеми в много области, сред които усвояването на европейските фондове, но също така и в областта на правосъдието и хранителната промишленост.
България отговори на критиките на Брюксел, като създаде през октомври специален екип прокурори, които да разследват разхищението на пари от ЕС. Страната също така одобри първия си закон за конфликт на интереси. Но тези стъпки са неефективни.
“Повечето от мерките са само обещание за бъдещи действия и все още не са донесли конкретни резултати”, каза още Над. Тя предупреди, че продължаващият неуспех на София в борбата с корупцията може да постави под въпрос част от 11-те млрд. евро от кохезионни и структурни фондове, които трябва да бъдат предоставени на България до 2013 г.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #4 -: 25/11/2008, 17:14 »
Мен ме хваща яд на подобни писаници под заглавия - "България загуби това - Българя загуби онова.. ".  И аз съм "България", обаче не чувствам да съм загубил нещо !!! Не може да загубиш нещо, което си нямал... или по-скоро изобщо не е стигало до мен до теб или нас... грешните дяволи дето опъват юлара....

Да му мислят сега разните му господа "пишман - бизнесмени" отде ше си финансират поддръжката на луксозните яхти, дето си ги изпонакупиха с тези фондове ;) и с какво ще си достроят пристанищата за тях и дворците около тях ... милите горканчовци - бурканчовци... дето им врътнали били кранчето неблагодарните Европейци... >:(
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 25/11/2008, 21:02 »
Анонимен1, подкрепям те напълно в горните разсъждения!

Ако някой не се е усетил, налягащата ни криза е съвсем реална.

На високосния 29.02.08 гледам, че съм писал:

Странна работа! Защо ли ни спират паричките?
Ми щото и на тях вече им писна!

Е, спряха ги! Щото така трябва!

Честно да ви кажа, щастлив съм, че идва (и то съвсем хардли) тая икономическа криза.

Писна ми от имитатори!
Писна ми от измислени строителни предприемачи, дето до вчера продаваха пуканки ...
Писна ми от измислени майстори, дето се пазаряха до скоро за надница от 80-90 лева..
Хак им е! През март ще ми клекнат ей тия - същите, и ще бачкат и за 30 лв.
Макар, че и 30 лв. им е много за качеството, отговорността и приноса, който дават.

Писна ми.
Писна ми от назначени капиталисти.
Писна ми от велики бизнесмени, дето се возят на Бентли или поне на поръчкови модели от Ес-класата, дето смърдят на пот и са по-тъпи от братчедката, дето ни мете стълбището ...
Писна ми от велики мениджъри, дето покрай един нещастен 9001-проект, трябва да им структурираме бизнеса, трябва да им разработим организационната структура, да им напишем бизнес-плановете и функционалните характеристики, да им оправдаваме пералнята ...

Малко е рано за Коледни пожелания, но по отношение на БГ-бизнеса, хайде да си пожелаем ... Нека да е криза!
Тая криза е чистилището, нека да я има!
Нека естественият подбор,
нека реалната конкуренция,
нека чичко Дарвин се намеси и да оцелеят само истинските ...

Крайно време беше!
« Последна редакция: 25/11/2008, 21:07 от velbon »

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: 25/11/2008, 21:46 »
Вече нямам представа колко пъти ми е минавало презум - Ей на - това е дъното, най-сетне ще изплуваме. Е... няма дъно. Или пък ние, с балкански инат и упоритост  продължаваме да си копаем... надолу. С една дума нищо не очаквам да се случи. Сега, по традиция ще направят един доклад за положението, ще обявят нов "екшън план" за прилагането на стария екшън план. Може и някой нов вицепремиер без министерство и портфейл да ни представят. Ще си направят някаква подкомисия да проверява работата на предната комисия. Ще анализират анализите... И съм абсолютно сигурна, че спирането на тези 220 млн. ще бъдат обявени за успех! И, че това не предпазната клауза, а е коледен подарък. А може би е дори само първият от коледните подаръци.
Аз не очаквам нищо повече от това. ЕС може и да не ни търпи, но ние сме си търпеливи и можем още, да си копаем надолу.
Велбон, за съжаление, не мога да се заразя от твоя оптимизъм.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #7 -: 26/11/2008, 02:47 »
В тон на песимистично -оптимистичните писания по горе на Велбон и Марчи ( по някакъв начин съм съгласна и с двете, но не ми се обясняват процентите и доказателства за и против), само едно музикално костюмче (ако не друго, поне носи настроение):
http://www.vbox7.com/play:fa513599
Иначе, кризата отдавна хлопа на вратата ни, ама тя затовае криза -да я преборим, а какво ли още следва...........

anla

• Newbie
  • *
  • Публикации: 28
    • Профил
« Отговор #8 -: 26/11/2008, 23:38 »
Велбоне, тотално те поддържам. Да бъде криза!!!
Спряха ни парите, защото няма предвидена клауза за изгонване на държава членка.  Ако в нормална държава се случи това дали правителството ще си  да си подаде оставката - целокупно?  А какво ли ще стане тук? "Европейската общност имала лошо отношение към нас" Май на крива ракета и космоса и пречи

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща

iva

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #10 -: 27/11/2008, 09:31 »
Ми то като няма предвидена клауза за изгонване на държава членка като нищо ще си я създадат и приемат и после като нищо ще си я приложат.

iva

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #11 -: 27/11/2008, 14:21 »
А по повод постинга на Велбон - нека да е криза за БГ-бизнеса, така им се пада .............. да ама стоя и си мисля: ето първите данни за увеличаване на безработицата са факт - да му мисли Масларова, да ама нали пак тези същите Бизнесмени /със или без Бентлита/ сега още повече ще държат хората на ниски заплати и отново се задава "Ми като не ти харесва, на портала чакат други". И така ще се увеличава ли увеличава текучеството в нашите велики БГ фирми. А тъкмо се бяха кротнали и се оплакваха, че няма кадри ..............
И при текучество всичко отива по дяволите - тъкмо направиш нещо и то вече е друго щото хората от които е зависело примерно вече ги няма или са други, и хайде пак отново и това ако не наливане от пусто в празно ...............И ние си приказваме за ясни правила, отговорности, организационни структури, бизнес-планове, политики - визия и мисия, цели, функционални характеристики и прочие.
И на мен ми е писнало от всичко това. В един момент се оказва ненужно, безпочвено, непотребно на никого
« Последна редакция: 27/11/2008, 14:23 от iva »

iva

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #12 -: 27/11/2008, 15:28 »
Иде ред и на околната среда - Ето:

ЕК предупреди България за слабо представяне в опазването на околната среда
27 ноември 2008 | 13:30 | Агенция "Фокус"
Брюксел. Европейската комисия е изпратила предупредителни писма до България за два отделни случая на неуспех на страната да приложи както трябва правилата на ЕК за опазване на околната среда, съобщи пресслужбата на Комисията.
Първият случай засяга неуспеха на България да създаде адекватна система за управление на домакинските отпадъци в София. Във втория случай България бе предупредена във връзка с директивата за дивите птици.
Еврокомисарят за околната среда Ставрос Димас заяви: “Българските граждани имат правото на чисти градски пространства и властите трябва да осигурят необходимото решение за разпределянето на отпадъците в София. България трябва да направи всичко по силите си, за да предпази естествените хабитати, птици, фауна и флора. Страната може да се гордее със своето биологично разнообразие и не трябва да го подлага на риск”.
България ще получи последно писмено предупреждение във връзка с неправилното прилагане на Рамковата директива на ЕО за отпадъците. Директивата задължава държавите-членки да насърчават предотвратяването, рециклирането и обработката на отпадъците за повторна употреба и забранява изоставянето, изхвърлянето или неконтролираното обезвреждане на отпадъци.
През октомври 2007 г. Комисията изпрати първо писмено предупреждение поради недостатъчните мерки за изграждане на цялостна система от инсталации за управление на битовите отпадъци в София. След като се запозна подробно с отговора на българските власти, Комисията все още смята, че ситуацията е незадоволителна, и реши да издаде последно писмено предупреждение. Заключението от анализа на Комисията е, че остава неясно как българското правителство ще управлява устойчиво цялото количество битови отпадъци на територията на община София, след като няма конкретен срок за договаряне на нова цялостна система.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #13 -: 27/11/2008, 20:00 »
А по повод постинга на Велбон - нека да е криза за БГ-бизнеса, така им се пада .............. да ама стоя и си мисля: ето първите данни за увеличаване на безработицата са факт - да му мисли Масларова, да ама нали пак тези същите Бизнесмени /със или без Бентлита/ сега още повече ще държат хората на ниски заплати и отново се задава "Ми като не ти харесва, на портала чакат други". ...

И при все това Велбон е прав ->  Кризата е един вид чистилище. Нека да оцелеят на пазара (независимо от нишата която заемат в него) тези които не мислят само как да се докопат до някоя Яхта и Бентли - т.е. конюнктурата да потъва и да изчезва !!! - крайно време е вече... нека да им бягат служителите - да видят хубаво ли е да си "пишман-бизнесмен". А онези бизнесмени, които са дорасли до необходимата далновидност няма да се откажат да движат бизнеса си напред, ще намерят начини за да задържат и хората си - или поне тези които вършат работа от тях.

Не може просто така всите да са сертифицирани, стандартизирани, рушветирани, яхтирани и бентлитизирани поравно  ;D- тези дето имат акъл в главата си ще намерят начин да оцелеят - останалото ще "изпука" и толкоз... е преди това ще повие малко де... ;)

Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

iva

• Sr. Member
    • Профил
« Отговор #14 -: 27/11/2008, 22:52 »
Да, именно защото е много прав нищо повече не мога да кажа. Дано някой БГ-бизнесмен /със или без Бентли, или някоя друга марка автомобил/ чете този форум, ама не вярвам ............
Криси, Криси, каква тема отвори още през февруари ...... и тя не е свършила - да поживеем, да видим занапред.