Автор Тема: Акредитация на лаборатория  (Прочетена 5621 пъти)

AQUA

• Newbie
  • *
  • Публикации: 62
    • Профил
Първо: Честит двоен празник на всички! Желая ви ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ! Ако имате това, всичко друго се постига!

А сега да си задам и въпросчето: Възможно ли е пълномощникът/"отговорникът", както е споменато в ISO 17025/ по качеството на лабораторията да бъде ръководителят на тази лаборатория? Или трябва да е друг служител? Впрочем, лабораторията ще е от трима души персонал... Но ще е звено от голяма фирма.
И, моля, препоръчайте ми подходяща организация провеждаща обучения за вътрешни одитори по 17 025.

Поздрави на всички!

bivsh

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 216
    • Профил
Re: Акредитация на лаборатория
« Отговор #1 -: 14/02/2008, 14:15 »
да може.
документите от системата по качество, ще ги подпише като изготви  и проверил пълномощника, с утвърдил управителя.
аз препоръчвам тюф, но не знам дали имат такива курсове, за конкретната акредитация на лаборатория.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Акредитация на лаборатория
« Отговор #2 -: 14/02/2008, 18:25 »
И аз благодаря за добрите пожелания!

Чуй съветите на Бивш. Прав е човекът!
А за Тюфа - ти си знаеш.

За вътрешни одитори можеш да употребиш и всеки, завършил одиторски курс, в който се изучава 19011. Както и всеки завършил мениджърски курс. Направете си в допълнение и едно вътрешно обучение по 17025 със съответните протоколи.
Ако някой външен одитор/ акредитатор/ сертификатор не ще да го приеме, обади се да го разнесем и направим "прочут".

Поздрави!
« Последна редакция: 14/02/2008, 18:27 от velbon »