Автор Тема: Инструкция за работа с кран  (Прочетена 8673 пъти)

bo_slavova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 8
    • Профил
Имам нужда от "Инструкция за работа с кран". Има ли някой такава и може ли да ми помогне?

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Инструкция за работа с кран
« Отговор #1 -: 18/10/2007, 18:33 »
Въпросът е поставен неясно.
Предполагам, че щом питаш в тема Управление на ЗБУТ  , става дума за Инструкция за безопасност при работа с кран? Имам такива, но мейлът ти е скрит. Кажи го.

Ако пък наистина търсиш точно инструкции за работа с кран, колкото кранове - толкова и инструкции. Пишат се от производителя.
И в инструкциите за безопасност тябва да е ясно какъв тип е кранът, защото има специфични изисквания.

Според конструкцията:
- мостови;
- куло-кранове;
- козлови кранове;
- кабелни кранове;
- мачтово-стрелови;
- и т.н.

Според задвижването:
- стационарни, подвижни - колесни, гъсенични, Ж.П., плаващи, хвърчащи  ....

Според силовия агрегат .... доста видове ...
и това не може да не се отрази в съответната инструкция за безопасност.

А иначе думата кран - kraan    е от холандски произход и означава спирателно устройство, в което затворът е въртящо се тяло с отвор за пропускане на потока.

Напиши мейл,
Поздрави
« Последна редакция: 18/10/2007, 22:16 от velbon »

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #2 -: 19/10/2007, 10:37 »
Velbone,
какво правим когато производителя не е дал такава инструкция за работа? Трябва да си я изискваме ли?
Определено не му се занимава ........

bo_slavova

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #3 -: 19/10/2007, 16:29 »
Да, пропуснала съм думата "безопасна" и уточнение за какъв кран.
Имам нужда от "Инструкция за безопасна работа с мостов кран"
и "Инструкция за безопасна работа с телфер".

Пощата ми е bo_slavova@abv.bg
Благодаря предварително!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: 22/10/2007, 10:53 »
bo_slavova

Изпратил съм ти 6 инструкции - 2 за телфери, 3 за кранове и 1 за безопасност при прикачни и разтоварни работи, защото обикновено върви комплект с другите. Това са сурови текстове, които разбира се искат редактиране според вашите потребности.

Успех

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #5 -: 22/10/2007, 11:18 »
Ива казва

Velbone,
какво правим когато производителя не е дал такава инструкция за работа? Трябва да си я изискваме ли?
Определено не му се занимава ........

Какво ли значи - не му се занимава?
Че е тъп, мързелив, умишлено извършващ нарушения или всичко заедно?
Когато през 2007 година, в държава член на ЕС, има такъв производител на повдигателни съоръжения, които са на специален режим по отношение но безопасността, тогава картинката е доста тъжна ...

Това което казваш, всъщност не ми се вярва да е точно така. Не остана БГ производител от този бранш без сертификат по 9001. Кажи го кой е, дай го насам тоя дето не му се занимава, обещавам ти публично, ще му съборим сертификата, за радост на целия форум. Липсата на инструкции за безопасна работа е толкова грубо нарушение на нормативите, че ми се струва невъзможно. Поне бумаги се научихме да копи-пействаме. Производството на повдигателни съръжение е обвързано с толкова правилници, наредби, стандарти, директиви ... че да ги предоставиш без РИ ...

Или става дума за някаква много обемна непреведена документация на чужд език, в която са разтворени правилата за безопасност, или документация е предадена, но е забутана някъде,  или пък става дума за техника трета-четвърта упоотреба....
Но дори и тогава производителят, ако е в час, няма да ви откаже документация. Читавите фирми, които знаят какво означава ориентация към клиента , държат тази документация на сайтовете си, на свободен достъп. Или пък достъпът е чрез някаква елементарна регистрация, при която се въвежда фабричния номер на машината.
« Последна редакция: 22/10/2007, 15:49 от velbon »

bo_slavova

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #6 -: 23/10/2007, 11:08 »
bo_slavova

Изпратил съм ти 6 инструкции - 2 за телфери, 3 за кранове и 1 за безопасност при прикачни и разтоварни работи, защото обикновено върви комплект с другите. Това са сурови текстове, които разбира се искат редактиране според вашите потребности.

Успех

Много благодаря velbon!!!

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #7 -: 08/11/2007, 09:34 »
Velbone,
тук става въпрос конкретно за повдигателни съоръжения, а аз имах съвсем друго предвид - далеко съм от кранове и телфери, но това го написах защото аз имам проблеми с подобни инструкции, но в друга област и затова реших да попитам - ако няма инструкции, трябва ли да си ги изискаме от производителя? Например искам от голям производител на ПДЧ инструкции или указания за съхранение в складовете, за да ги приведа в съответствие - т.е. да няма влага, да се поддържа постоянна температура, но нали той производителя трябва да ми каже каква е температурата, каква е влажността, пречи пряката слънчева светлина и т. н. Оказа се, че не може да ми даде такива инструкции/указания за съхранение, ами аз да си купя еди кой си стандарт, по който те работели. Да, ама мен не ме интересува техния стандарт - аз не произвеждам ПДЧ-то, но го влагам в моя продукт.

dj_dido

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
« Отговор #8 -: 14/02/2012, 13:38 »
bo_slavova

Успех
Здравейте,
дали можеш тези сурови текстове да ги пуснеш и на още един мейл: dj_dido12@abv.bg