Автор Тема: Цели по Околна среда - Цели по Качество  (Прочетена 6135 пъти)

Hristo

• Newbie
  • *
  • Публикации: 65
    • Профил
    • Ел. поща
Привет

Моля дайте мнение. Може ли при документиране на целите/програмите по околна среда те да станат част от Измерими цели (на СУК)?

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Не само може, но е и добре.
Особено ако правиш интегрирана система. Махай буквата "К" от СУК и я води в документацията "Система за управление". Имаш си подсистеми СУК, СУОС, после ако ти е кеф ще добавяш и 18000 и 10014 и 10002 и ....
Апетитът идва с яденето.

Малка подробност.
Това интегриране го прави, само ако ще ги сертифицираш едновременно като ИСУ. Ако надграждаш вече работеща СУК, по-добре да са отделно. Ще ти пратят тясно специализиран 14001-одитор, който много много не го интересува 9001. Той ще иска да си види "своята" система.

Поздрави

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Отново за интегрираните системи:
Моето лично мнение е да се интегрират изцяло, имайте вяра в интелигентността на одиторите -ако им направите необходимите препратки и добре им обясните връзките, няма проблем - в момента съм в одит на една такава надграждаща се система и имам пресни впечатления.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил

Малка подробност.
Това интегриране го прави, само ако ще ги сертифицираш едновременно като ИСУ. Ако надграждаш вече работеща СУК, по-добре да са отделно. Ще ти пратят тясно специализиран 14001-одитор, който много много не го интересува 9001. Той ще иска да си види "своята" система.

Това не е хич вярно ! Повечето сертифициращи организации имат широко специализирани (един вид интегрирани...  ;D ) одитори - така че недей леж на туй ухо ;) да ти се случи някой тесен специалист. И да има такива в екипа - то поне Водещия ще покрива компетенцията по стандартите които си заявил за сертификация и пак ще те изпровери дали са ти наред системните процеси.
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Това не е хич вярно ! ,

Съгласен съм,
само дето говорим за различни неща ...