Автор Тема: Правила на форума  (Прочетена 35138 пъти)

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #15 -: 03/08/2007, 15:26 »
По отношение на рекламите. По принцип те също имат своето място във форума и то е в търсене предлагане на работа - двете теми които са най-горе. Може би всеки който търси някаква работа, може да предложи услугите си там,  линк към сайт, телефон, е-mail. Аз не виждам лошо в това.  Коментирайте и вие.

Но има дразнещи искания. Пратете ми това, онова.... Някой да ми прати един наръчник...; една системка... И тогава най-вече се изписват телефони и реклами. Каквото повикало такова се обадило.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #16 -: 03/08/2007, 22:38 »
Така описани правилата ми изглеждат напълно приемливи. Дали е най-доброто може да се прецени след въвеждането им, така че аз съм за пробен период, след което анкета -става или не.
Поздрави за Marcii, че се е заела с тази допълнителна дейност.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #17 -: 04/08/2007, 14:45 »
Marcii

Относно питането от 4 авг 2007 12:55

На обсъждане подлежат публикуваните текстове, а не техните автори.
Според мен, това е условието, което ще направи форумът полезен. Би трябвало да се придържаме твърдо към него.

Колкото до конкретната полемика "К" срещу "К", тя си е
като сол и пипер на форума

Все пак няма лични нападки и обидни или дискриминиращи квалификации.
Да не вземе пък да стане форумът прекалено стерилен ...

Поздрави

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #18 -: 04/08/2007, 22:31 »
Относно личните нападки -просто се пошегувах, нямах намерение да обидя Керес, но явно шегата не е била по вкуса му. Колкото до мен -не съм обидена от неговата реплика - за да си консултант трябват и пари, най-малко за поддържане на квалификация. а безплатния съвет го има по нагоре въ темата.
Няма проблем ако модераторите трият такива постинги, но тогава форума наистина би станал стерилен или безплоден, все пак има истина в това, че човек, който задава елементарни въпроси за техника на одит предлага да напише НК, пък дори ибезплатно.

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
Правила на форума
« Отговор #19 -: 05/08/2007, 01:43 »
Макар и да мисля, че едва ли ще съм в състояние да бъда достатъчно полезен за форума като модератор поради дефицита от време, който ме наляга периодично, все пак благодаря за оказаното доверие!

В началото бяха… Правилата. Обещавам да помисля върху тях през идната седмица.

bivsh

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 217
  • Мисли глобално. Действай локално.
    • Профил
Правила на форума
« Отговор #20 -: 05/08/2007, 09:52 »
бих искал да кажа нещо, което да се чете преди изказването на ОТК.
Сан Антонио и ОТК  и др. показват и доказват академичността на форума.
отк
радвам се, че пишеш.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #21 -: 05/08/2007, 10:32 »
Е вече ще стане форум

Поздрави на otk

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #22 -: 05/08/2007, 11:04 »
И San Antonio ще се включи след 10 септември.
Отборът ще е пълен.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #23 -: 05/08/2007, 15:04 »
Аз съм ЗА правилата.
Относно рекламите - мисля че има място за тях, но нека да е конкретно защото ето трънчо пуснал на две места една и съща тема, което си е просто реклама, ама и виц едновременно )))
И друго ми направи  впечатление - темите са разхвърляни - вижте например в новини : И кое е новината?
А има нужда да си помагаме с информация относно стандарти, нормативи, обучения и други, но да са на точното си място - така ще си спестяваме време. Как може да се направи практически не съм наясно и сигурно ще отнеме доста време някой да ги пререди .
Поздрави на Марси за поетия ангажимент!

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #24 -: 05/08/2007, 15:36 »
Ами то не е трудно, ако всеки се вглежда и посочва например Тази тема мястото и е в раздел:......... и т.н.

Аз вече попреместих някои теми не е трудно -  едно кликване, Така че ако става дума за подреденост - може да го преподредим с общи усилия.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #25 -: 07/08/2007, 20:13 »
Днес си изкарах прекрасно... Така съм се смяла... благодаря на повечето анонимни от форума за това.
Та както ви споменах отпреди, Модератора вижда всички IP адреси. И нали знаете имаше едни пиперливи теми отпреди време и случайно там се натъкнах на интересни съвпадения на IP адреси. В тези теми има доста анонимни, които обаче са влизали и като регистрирани, т.е. виждат сеи регистрираните им никове.

Натъкнах се на следните комични случаи:

IP адрес който спори сам със себе си.
IP адрес който хвали сам себе си.
IP адреси с по 3-4 регистрирани и нерегистрирани имена, които от тази позиция спорят с 1  опонент - тук вече се търкалях от смях.

Може би сега е времето също да обсъдим и този феномен на форума и какво ще го правим. Реално един IP адрес може да има наистина няколко ползватели, ако са в един офис, но в случая не ми се вярва да е така. Също е възможно някой ако си е забравил паролата да му се наложи да създаде нов ник, но тогава не би спорил със стария си такъв. Голям  майтап.

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #26 -: 07/08/2007, 20:54 »
Статистиката наистина е интересна , но не зная как би се решила в правилата -възможно е влизане от различни адреси на един потребител

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #27 -: 07/08/2007, 20:56 »
Може би модераторите трябва да изберат някаква схема за парирането им например форум -споря със себе си, форум "Леле колко съм добър" и да прехвърлят там постингите на героите.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #28 -: 07/08/2007, 21:02 »
Marcii

Време беше някой да спретне такъв анализ.

Не очаквах, чак толкова весели комбинации. В интерес на истината и аз бях там, три дена ядох пих и се веселих ... Особено в периода на "любовните" обяснения с една дама ...

Напоследък пък се е завъдил един чалгаджия, който нещо ме пунтира ...

Ако модераторът вземе някакво твърдо решение по горния въпрос, естествено е да се съобразим с него.

Важното е да има измерване, анализ и подобрения ...

Поздрави

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #29 -: 07/08/2007, 21:18 »
Мен цялата история ме кефи. Но някак си не искам да се кефя сама. Искам да е споделено.
Много ми се ще да знаят и другите, но някак не е етично... Обаче пък от тук нататък... те си знаят...