Автор Тема: Правила на форума  (Прочетена 32550 пъти)

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Правила на форума
« Отговор #90 -: 01/09/2008, 22:40 »
Дадопълняи аз нещо:
-по отношение на рещшенията-след прво предупреждение всеки има право на отговор, който може и да е различен от решението на модератор/администратор;
-при неприемане на посочени орвержения в отговора (спрямо действащия правилнк), както и при повторение на същия пропуск "виновното лице", може да бъде наказано в съответствие с правилника , ако е възможно съвместно от всички модератори или еднолично от админа.

keres

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 171
    • Профил
« Отговор #91 -: 02/09/2008, 09:27 »
Знам ли... трудно ми е да отговоря без да наруша някое действащо или предложено ново правило. Може би е по-добре да не казвам нищо и otk да сложи скалпа ми до лосовата глава над камината си?!
Мисля си, че по-добре за свободата на словото е да има по-малко правила. Не съм останал с впечатление, че настоящите модератори не могат да защитават позицията си в спор с когото и да било, че да имат нужда от такива клаузи. Колкото до това дали ще се наруши играта/дискусията от непрекъснати спорове със съдиите/модераторите... аз чета форума от 2006-а и не съм забелязал тези спорове да са чак толкова много, че да се опасяваме от това. Пък и може би ще е по-добре да се сложи малко сол на манджата, кой знае, може посещаемостта да се увеличи.
Такива ми ти работи...
А, и още нещо... абе вие как си указвате измененията на системите които пишете?!

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #92 -: 02/09/2008, 20:37 »
Цитат на: Katya
-по отношение на рещшенията-след прво предупреждение всеки има право на отговор, който може и да е различен от решението на модератор/администратор;
Правото на лично мнение никога не е ограничавано, то съществува и сега, само че се прави по определен начин, който е записан в правилата. Ама кой да чете...
Ако в разделите на форума се позволи реплика, справедливостта изисква да се позволи и дуплика. И тогава стана една – реплика на дупликата, дуплика на репликата... Аз лично нямам нито възможност, нито желание да контролирам това. Ако някой има желание да се занимава с непрекъснати пререкания кой/кого/кога/как/защо пък точно него предупредил или наказал – нека пише на admin. Може и да бъде назначен на подобна позиция.

Цитат на: Katya
... "виновното лице", може да бъде наказано в съответствие с правилника , ако е възможно съвместно от всички модератори или еднолично от админа.
В досегашната практика преди да предприема някакво важно действие винаги, когато е било възможно съм се съобразявал и с мнението на останалите модератори. А не е винаги е възможно, защото понякога е трудно всички модератори да бъдат относително по едно и също време онлайн, за да решат съвместно. Събитията междувременно си текат и понякога е необходимо да се действа експедитивно. С други думи трябва да съществува елемент на взаимозаменяемост сред модераторите.
Въпреки това, смятам че подобна клауза в правилата е приложима, макар и за сметка на експедитивността на вземане на решения.

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #93 -: 02/09/2008, 20:57 »
Цитат на: keres
Знам ли... трудно ми е да отговоря без да наруша някое действащо или предложено ново правило.
Е... хайде сега, ако не сме в състояние да представим смислена и аргументирана позиция, правилата ни виновни.

Може би е по-добре да не казвам нищо и otk да сложи скалпа ми до лосовата глава над камината си?!
Недоумявам защо с последните си мнения упорито се опитваш да играеш ролята на жертва. Керес, спиш ли спокойно напоследък? Да не би някой звяр да те гони насън и аха-аха да те стисне в смъртоносния си захват? Не оставяй нещата така, а потърси квалифицирана помощ!

Мисля си, че по-добре за свободата на словото е да има по-малко правила.
И колко/какви да са те? За споренето с модератор (т. 3.3) разбрахме – смяташ, че ти е нарушена свободата на словото. Нещо друго да отпадне? Но по възможност АРГУМЕНТИРАНО, щото иначе не смятам да му обръщам внимание.

Не съм останал с впечатление, че настоящите модератори не могат да защитават позицията си в спор с когото и да било, че да имат нужда от такива клаузи.
А да ти е направило впечатление, че модераторите вършват своята работа съвсем ДОБРОВОЛНО покрай другите си задължения в живота? Поради тази причина на мен ми е по-удобно да съществуват подобни клаузи. Определено смятам, че така бих бил по-ефикасен (полезен), защото имам на разположение определен ресурс, който все пак е краен. И спестеното време от излишни дискусии с разни празнодумци относно нарушени граждански, конституционни и Бог знае още какви права, бих отделил за наистина ползотворни дискусии съответстващи на целите на форума. А защо не на семейството си, което всъщност смятам и да направя.

Приятна вечер!