Автор Тема: Правила на форума  (Прочетена 29331 пъти)

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« -: 23/07/2007, 12:02 »
Много благодаря за бързата намеса за премахването на личните ми данни. Много благодаря за оказаната чест да бъда Модератор на форума. Надявам се да оправдая доверието.

И тук може би е важно да се определят правилата на форума, които и да бъдат публикувани. Очаквам предложенията на всички форумци. Модератора има възможност:

1. Затвори тема
2. Премести тема
3. Изтрие тема
4. Да направи темата водеща.

Считам че модератора трябва да работи по точно установени правила, за да не се накърняват правата на форумците.
Моля давайте предложения за "Правила на Форума"

vesi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 50
    • Профил
Правила на форума
« Отговор #1 -: 23/07/2007, 12:14 »
Който иска да участва във форума задължително да се регистрира. Край на анонимните.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #2 -: 24/07/2007, 01:25 »
Интересен е варианта "Да направим темата водеща". Може би трябва да се даде някакъв вариант на гласуване и от там да се определят. Друго предложенние -законодателството е много динамично, да се определят водещи теми в съответствие със законовите изисквания.
Още едно предложение (все пак малко захлади и ми идват разни идеи -;))- нека има форуми по стандарт и теми.. И към момента има някаква такава структура, но не е ефективна.
Не приемам "Изтрий тема" - по-добре "Архивирай тема" - не се знае, кога ще ти потрябва нещо от архива, управление на записи все пак

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #3 -: 24/07/2007, 03:42 »
Против съм т.3. В една тема от 3 листа може да има 1 пост , който би свършил някому работа - случвало ми се е- дори останалото да е само бла-бла---. Знае ли се кога ще дотрябва нещо.
И по структурирането трябва нещо да се направи, за да се намира по-бързо или с търсачка - знам ли - вече ми се спи и нямам точни идеи.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #4 -: 24/07/2007, 11:08 »
Искам да охладя ентусиазма на всички по отношение на структуриране на форума. Не веднъж съм писала на тази тема. Да се смени структурата до голяма степен означава да се прехвърли всичко на нова платформа и най важното това зависи от АДМИНА!!!. Той държи правата за името на домейна, както и за хостинга. Ние сме му на гости. Само благодарение на неговата добра воля да определи модератори, имаме възможност да си организираме малко по-добре нещата.
Може би някой от по-старите форумци трябва да ни открехне как изобщо е дошла идеята за форума и неговото създаване.  
Изписвайки по-горе  възможностите които са дадени на Модератора само технически исках да покажа какво може да се прави. Ако Модератора например реши че дадена тема или пост не е на необходимото място, може да я премести и след това ще се наложи и да изтрие. Така че не приемайте буквално възможностите, а технически. Модератора също вижда IP - адресите на потребителите, така, че някои регистрирани потребители които не са се логнали, за модератора не са вече толкова анономни. Освен това "тема" технически е = на "пост".

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #5 -: 24/07/2007, 11:11 »
После съвсем технически пак да вметна, че в момента съм маркирала темата за Правилата на форума като Водеща, но при мен по-никакъв начин това не се е отразило,нито на подредбата, нито по който и да е друг начин....

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #6 -: 24/07/2007, 11:28 »
И още нещо. Другите двама Модератори, още незнаят че са такива. Аз писах на San Antonio, ако някой има връзка с ОТК, да му драсне един ред.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #7 -: 30/07/2007, 10:59 »
Това е уникално...

Нито един анонимен за цяла седмица. И дори има отбелязан пик на посещенията на 24 юли.

В нас има заложени и мярка и правила...

Криси

• Full Member
  • Публикации: 117
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #8 -: 30/07/2007, 11:01 »
Сега остава да вървим напред и нагоре...

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #9 -: 30/07/2007, 18:49 »
Ей това само ако спазваме,
друго не му трябва на форума..

Постингите трябва да показват респект към другите потребители. Оскърбленията ще бъдат премахвани. На обсъждане подлежат публикуваните текстове, а не техните автори.

Авторските права са на друг. Той си го познава.
Ако още се губи връзката със Сан Антонио, мога да помогна. ОТК за голямо мое съжаление, май се оттегли. Едни кухи лейки го вбесиха ... Дано не съм прав ...

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #10 -: 30/07/2007, 21:19 »
San Antonio не се е свързвал с мен. Може и на мен нещо да се е разсърдил и аз съм изразявала несъгласие с него.... Той и отк не ми е първи приятел, щото го дразнех че отговарям на Европееца. Ами хайде и да не сме толкова обидчиви...  Въпреки всички спорове с тях, аз храня дълбоко уважение към ерудицията им.

Никой не се намеси тези дни с предложения и тъй като е пълнолуние..,  аз се опитах да посъбера малко правила. Не можем да гласуваме. Но нека всеки да напише някакъв коментар.

Предложение за Правила

С регистрирането във форума, както и с написването на мнение или тема във форума Вие се съгласявате доброволно и безусловно с обявените тук условия:

Правила на форума на Q-Systems
(валидни от   септември  2007г.) -
един месец за обсъждане мисля че е достатъчно)

Общи положения

Форумът на Q-systems има за цел да предоставя възможност на всеки да сподели своите мисли и опит, както и да общува с останалите потребители – информацията трябва да е за всички и всички са добре дошли да я споделят; да се срещнат хора с общи интереси; да има ползотворни материали и дискусии и да се отсее в тях истината.

1. Постингите трябва да показват респект към другите потребители. Оскърбленията ще бъдат премахвани.На обсъждане подлежат публикуваните текстове, а не техните автори.

2. Кое е спам, вулгарно, непристойно и др. е по преценка на модераторите, а не на потребителите. С модератор не се спори!  Ха ха – това е цензурата – мощно оръжие.

3. Писането на кирилица е задължително! Забранено е използването на латиница, с изключение, когато назовавате име на програма, сайт инфо или нещо от сорта, както и заместването на букви с цифри и разни други символи. Уважавайте българския език!

4. Изрично се забранява разпространението на каквато и да е лична информация за участниците без изрично тяхно съгласие. При спорни случаи – що е разгласяване на лична информация, окончателно решение ще имат модераторите.

5. Потребителите ще бъдат предупреждавани до 3 пъти. Ако се наложи 4-то предупреждение, следва бан. (Три корнера = дузпа.)
това е неприложимо без админа, защото модераторите няма как да го приложат, освен ако директно трият постингите на провинилия се... Ние сме все пак интелигентни хора – предлагам да го запишем само, но няма да се прилага.  Както и следващата точка:

6. Споренето с и/или обиждането на модератор или администратор по повод предупреждение е недопустимо (директна дузпа).

7. Потребители, които смятат, че са несъобразно или некоректно цензурирани, трябва да се свържат с модератора по мейла.

8. Ако някой участник сметне, че модераторите не се придържат към правилата и преценката им е субективна, може да напишат възражение до админа.

9.  Преди да пуснете тема, за каквото и да било, първо проверете добре, дали тя вече не съществува. Пускането на дублираща тема не се толелира.. Съвет : Използвайте търсачката...

10. Всяка тема трябва да е пусната в съответния  раздел. Ако не сте уцелили раздела, темата Ви ще е преместена , така че се разтърсете.
Не започвайте нова тема в рамките на текущата, а създайте нова - с ново заглавие и описание.

Тук като пример мога да дам че във темата за „Внимание!!!”., няколко форумци са подхванали една по-интересна тема за специални процеси и тя може да остане незабелязана – тъй като там не и е мястото.

11.  Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва съдържанието на самата тема. Заглавия от рода на "Помощ!", "Имам проблем" и т.н. не са желателни.

12 Не злоупотребявайте с личните съобщения. Използвайте е-mail.
Не пишете offtopic - излишни мнения по дадена тема. Отговаряйте само ако мислите, че съобщението ви е пряко свързано към темата, а не просто за да отговорите на съобщение на друг потребител, нямащо връзка с темата.

Така... сега как ще става намесата от Модератора. – Предлагам да не се трие целия пост първоначално, а само съдържанието му, и на негово място ще се постави номера на съгрешението и  линк към правилата на форума. По този начин ще е ясно, че е имало намеса на Модератора и защо е била необходима тя.
Съответно и Модератора ще е длъжен да се подпише Променено от: ................

Ако Анонимен обаче пусне интересна тема как ще процедираме... Тъпо е да се трият интересни теми, от друга страна пък правилата трябва да се спазват...

Очаквам Вашите коментари и предложения...

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #11 -: 30/07/2007, 22:25 »
Ей това е!

Написах си предложенията, забравих да се идентифицирам, после светна "непозволено действие" и текстът се затри ...
Жалко за интелектуалните напъни ...

Това е то, като има ред!
Вече ще си творя писанията в уърда и ще си ги пействам тука.
Измислиш нещо "почти гениално", сбъркаш една буквичка в паролата и мъка ...

С едно изречение - Правилата са ОК.

Да светна ли Сан, че е станал модератор?

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #12 -: 02/08/2007, 23:09 »
Апелирам към всички да прочетат правилата и да си постнат мнението .

Криси

• Full Member
  • Публикации: 117
    • Профил
    • Ел. поща
Правила на форума
« Отговор #13 -: 02/08/2007, 23:30 »
Приемам правилата. Но какво ще се прави с рекламните съобщения?

keres

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 171
    • Профил
Правила на форума
« Отговор #14 -: 02/08/2007, 23:59 »
Аз съм ЗА! Ако нещо не работи предполагам, че правилата подлежат на преглед и актуализация?!

Поздрави