Автор Тема: Методика на изпитването  (Прочетена 6521 пъти)

e651

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
Та значи.....
В нашата фирма предстои сертифициране по ИСО 9001, и според него всички измервателни уреди или средства за наблюдение и измерване трябва да са калибрирани. (работим с ролетки, нивели и теодолити)
Та значи аз намерих една фирма която да ми издаде протокол от изпитване за 2 ролетки и те ще са тези еталонните.
Та молбата ми към вас е следната ще може ли някой който разполага с готови методики за извършване на вътрешен контрол на въпросните измервателни средства да ми ги прати на е-маила e651@abv.bg ще съм Ви много благодане ако ПОМОГНЕТЕ ;)
а относно нивелите имам един документ от магазина 4е отговаря на стандартитие, но е само за един от 4-те

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Методика на изпитването
« Отговор #1 -: 03/07/2007, 13:59 »
За геодезическите инструменти вече ти бях отговорил. По така зададеният ти въпрос си правя извода, че не си разбрал какво имам предвид.

e651

• Newbie
  • *
    • Профил
Методика на изпитването
« Отговор #2 -: 03/07/2007, 14:12 »
аз преди време бях срещал такава тема, но сега като се ровя нещо не мога да я открия. А работата е там 4е на 19-ти имам първи одит за адекватност на системата  и за тогава ЩЕ трябва да съм готов и с тези измервателни средства.
Ако може пак да ми пуснеш инфото от темата ще съм благодарен

Анонимен

• Гост
Методика на изпитването
« Отговор #3 -: 03/07/2007, 17:00 »
Niveliri nikoi v momenta ne proveriava ili kalibrira v BG. Teodolitite gi "юстира" (вид калибриране) "Геосервиз" ООД и издава протокол за това, иначе няма акредитирана лаборатория за проверка/калибриране на теодолити. Ролетките-акредитирана е "Калабси", но можеш да си направиш една еталонна ролетка при тях (която след това не трябва да използваш в ежедневната дейност) и по нея да си проверяваш останалите ролетки. Правиш си една опростена методика за вътрешно-фирмени проверки с една таблица за резултатите от измерванията и един протокол за годност и готово.

e651

• Newbie
  • *
    • Профил
Методика на изпитването
« Отговор #4 -: 04/07/2007, 11:39 »
е добре
а сега ако някой ми помогне с методиката за вътрешна проверка на ролетките, 4е си имам 2 такива еталонни. Само методиката на замерване ми куца.

vesi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 50
    • Профил
Методика на изпитването
« Отговор #5 -: 04/07/2007, 13:20 »
май никой няма да ти помогне , тук е паднала бомба

chloe

• Newbie
  • *
  • Публикации: 38
    • ICQ Messenger - 288242457
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Методика на изпитването
« Отговор #6 -: 03/02/2010, 14:45 »
па и как да ти помогне така безплатно, нали всичко е пари, приятелю
а такъв форум е идеален за консултанти да си привлекат последователи ;)

edit otk:
chloe,
1) Обърни внимание, че темата е от преди 2 години и половина. Ако все пак си любителка на т. нар. форумна археология, би трябвало да знаеш, че безцелното изравяне на разните му там артефакти е безполезен процес, ако те не бъдат внимателно документирани, изучени, анализирани, интерпретирани, ... с цел попълване на липсващи знания;
2) Писането в разделите на форума е напълно доброволно. Всеки сам решава кога, какво и колко (като обем) да публикува. В този смисъл, качеството на форума зависи в много голяма степен от качеството на мат’риала. Хи-хи-хи! А мат’риала не е забъркан само от консултанти - има и мениджъри, специалисти, ...). С други думи, потребителите (и ти си в кюпа ;)) правят форума. Помисли върху това, преди отново да правиш подобни елементарни обобщения.

« Последна редакция: 03/02/2010, 21:26 от otk »

HOUSE

• Newbie
  • *
  • Публикации: 56
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Методика на изпитването
« Отговор #7 -: 03/02/2010, 18:09 »
па и как да ти помогне така безплатно, нали всичко е пари, приятелю
а такъв форум е идеален за консултанти да си привлекат последователи ;)
Едва ли.Но,ако и това с ролетките изисква допитване,о да ,трябва да се плаща,защото
води до по-съществени изводи, свързани с квалификация и компетентност,а от там за мястото под слънцето. 
За да можеш да формулираш правилно един въпрос,трябва да знаеш по-голямата част от отговора.