Автор Тема: Упълномощен представител - леле звучи страшно ;)  (Прочетена 33528 пъти)

maxata

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • ICQ Messenger - mkolev@tonegan.
    • Профил
Здравейте съисойци
Е, и аз се потапям в дебрите на ISO и се надявам да не се удавя ;)
Разгледах доста неща в интернет и за щастие попаднах на вас. Форума е супер, но имам няколко забележки, които могат да го направят още по-полезен. За тях обаче друг път.

Сега имам въпрос към знаещите. (няма награда за правилен отговор така че се надявам на вашето снисхождение).

Има ли противоречие със стандартите на ISO9001:200 в случай че упълномощен представител на ръководството и мениджър на СУК са едно и също лице?

bivsh

• Гост
dobre doshal vav foruma. procheti vsichko nazad i shte namerish otgovora. priatno chetene.

maxata

• Newbie
  • *
    • Профил
Трябваше ми бърз отговор с Да или Не, че имам адски кратки срокове а вече бълбукам из инструкциите.
Но ти благодаря поне за приветствието с добре дошъл ;)

Анонимен

• Гост
Нямаш проблеми. Мениджър се предполага да има когато дейността е примерно на няколко фронта, и на всеки фронт действа по един така наречен пълномощник, тогава както разбираш менажерията е пълна и се налага да има и дресьор - мениджър по качество, иначе по същество когато длъжността си е мениджър на СУК си е по стандарта точно упълномощен представител. Има и курсове отделно за мениджъри по качеството, но при тях се обръща внимание повече на управленското мислене и разбира се на одитирането, но по-същество нищо по-различно от курс за упълномощен представител.

bivsh

• Гост
da moje. az sam bil. dupe da ti e iako.

бивш

• Гост
пита ли за заплатата, защото горното написано е вярно.

maxata

• Newbie
  • *
    • Профил
Хора много ви благодаря за бързия отговор, макар че то си е яко набутване и много се надявах отговора да е НЕ

Няма измъкване.... е, аз се потапям.

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Различни длужности могат да са представител на ръководството по качеството в зависимост от структурата на дружеството. Може координатора на СУК да е ПРК, може Мениджър по качеството да е и ПРК, може управителя да е ПРК, Ако има Управител и МК, може управителят да е ПРК, а МК да не е. Зависи как ще се разпределят отговорностите и пълномощията. Въпросът е кой ще изпълнява ангажиментите, които има един ПРК - определяне на процесите в др-то (ако не са определени), докладва на шефа за функционирането на системата както и за появила се необходимост от подобряване, осъществява контакти с клиенти, които имат въпроси относно СУК, връзки със сертификатора, с доставчици по въпросите на качеството и др.Който служител може да извършва тези дейности той е ПРК, ако ще да е счетоводителя или шлосера във фирмата. В наръчника в т. 5.5.2 се записва, че счетоводителя(примерно) независимо от другите си отговорности е определен за ПРК чрез заповед. Някои одитори изискват да има и длъжностна характеристика за ПРК, както и за К-СУК, ако има такъв.

Анонимен

• Гост
Много е смешно в съкращения

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Сори, но не ми се пишеха целите названия. Предполагам, все пак, че се рабира за какво става дума.

maxata

• Newbie
  • *
    • Профил
Кристално ясно е dimbodi! Ясно е като боб по радомирски например, ясно е като дроб сърма или даже като шкембе чорба с чесън

Аз май съм гладен. Добър апетит на всички!

ozika

• Гост
Я, и тук Велбон още не се е изходил по въпроса. Как така?
По въпроса - няма противоречие. ИСО-то позволява няколко длъжности да се изпълняват от един човек. Например доставки и продажби; ПР и мениджър по кач-вото и т.н.

vesi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 50
    • Профил
Велбон сигурно се изхожда другаде ха ха ха

Анонимен

• Гост
ИСО-то позволява няколко длъжности да се изпълняват от един човек

ISO-to pozvoliavalo

Kuhi leiki

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Израза може да не е точен, ама кухото е другаде, не тук.
Може ли анонимно да ми посочиш неанонимни фирми, в които един човек върши само една работа за едната заплата. не за друго - ами да го поздравим работодателя , който може да си го позволи и ако може го прави.