Автор Тема: Граждански договори  (Прочетена 6909 пъти)

Анонимен

• Гост
Граждански договори
« -: 26/06/2007, 07:56 »
Е, добре де, какво е заплащането за разработване на система по граждански договор?

Благодаря предварително за отговорите.

бивш

• Гост
Граждански договори
« Отговор #1 -: 26/06/2007, 08:06 »
една работа струва една ракия, две ракии, ..........,малко пари или много пари. какъвто ти е договора (каквато ти е уговорката).
да не забравиш накрая да си платиш данъка.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #2 -: 26/06/2007, 08:26 »
бивш ти го каза най-точно - от една ракия до буре с ракия

И изобщо каква е тая дивотия?
Каква система?
По кой стандарт?
За каква дейност?

И какво значи разработване?
Какво ли включва?
Папки на килограм?
Папки с консултации?
Папки с консултациии и внедряване?
Папки с консултациии и внедряване и обучения?
Папки с консултациии и внедряване и обучения и вътр. одити?
Папки с консултациии и внедряване и обучения и вътр. одити и завеждане за ръчичка до подходящия сертификатор?

Цената може да включва и поддръжка на системата за 1 год.
Цената може да включва и поддръжка на системата за 1 год, ама може да включва и други екстри ...
В една иначе много готина фирма, цената включваше и намиране на някякъв бизнес на жената на боса, за да му се махне от главата и да не му пречи на фирмата ...

Стига с тия тъпотии

bivsh

• Гост
Граждански договори
« Отговор #3 -: 26/06/2007, 09:07 »
tozi anonimen, koito pita e na rabota v druga firma i si misli, che v svobodnoto si vreme shte napishe i za novata. shefa mu, rano ili kasno shte razbere i nishto niama da kaje, no sled edna godina shte go izgoni za nekadarnost, zashtoto e napisal pismo do vanshna firma s neviarno sadarjanie. tova  shte bade predloga.
po dobre da ti dade na tebe ofertata i da si vzeme za nego procent kato posrednik.
shte bada kraen:
tozi anonimen po nachina, po koito pita si lichi, che e nekadaren ili e evropeeca.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #4 -: 26/06/2007, 11:11 »
Всеки договор си е просто пазарлък между двете страни - какво ще се свърши, до кога и за колко.  Ако ти напиша например 10 евро на час - и какво те топли - стандарт няма , това не е етекет с цена в магазина - и някой трябва да иска и да може да ти плати толкова.

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #5 -: 26/06/2007, 11:13 »
и аман от анонимни

Анонимен

• Гост
Граждански договори
« Отговор #6 -: 26/06/2007, 23:04 »
Дано само и на клиентите не отговаряте така...

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #7 -: 26/06/2007, 23:52 »
ами то клиентите си плащат за отговорите

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #8 -: 27/06/2007, 00:40 »
Дата: 26 юни 2007 07:56
Цитат

Е, добре де, какво е заплащането за разработване на система по граждански договор?

Благодаря предварително за отговорите.

Щях да ти отговоря с точност до лев. Изпращаш мейл, получаваш един чек лист с 35 въпроса, отговаряш и получаваш конкретна оферта с цени, срокове, начин на плащане, валидност ...

Само че, ти се изпусна и написа

Дано само и на клиентите не отговаряте така...

"и на" клиентите означава, че ти не се самоопределяш като клиент.
Няма да получиш и цени.
Бъди здрав.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #9 -: 27/06/2007, 08:56 »
В последно време цената мая я определя този който сключи договора, а не консултанта. Има хора които купуват и продават всичко. Например аз специално вече няколко пъти работя с председател на браншова организация на някакви си производители (не ги назовавам щото не е удобно). Аз отивам на место - попълвам си чек лист за предприятието и на базата на него определям цена. Отнема ми поне няколко часа докато реша каква цена да предложа. И стигам примерно до 2 - 3 хил. лева. Обаждам се на председателя на съответната организация и му подавам съответната оферта. А той пък допълнително се уговаря със съответния клиент. И така цената е стигала до 7 хилки без ДДС. Аз си вземам моето, приспадъм данъка от останалата сума и я връчвам на председателя, а той всеки път ми казва че каузата е благородна, пък и нали си плащаме всички данъци.

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #10 -: 27/06/2007, 09:06 »
Ами аз не го приех като въпрос на клиент, а на някой който иска да се ориентира в пазарната цена на консултантския труд. Затова и отговора ми е такъв, но Велбон е конкретизирал с 35 -те въпросчета. Цената зависи от отговорите. Ама като прочетох другата тема - с виното и ИСО-то май ще трябва да са повече от 35.
А относно реакцията - "Дано само и на клиентите не отговаряте така... " - Ами клиентите имат лице, име, тел. , адрес и отговорите са конкретни, а не интернетни.
Успех!

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #11 -: 27/06/2007, 09:11 »
о, Марси пък аз се чудех за какво са браншовите организации - горките фирми ((((((
Те и сертифициращите май избират.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #12 -: 27/06/2007, 09:20 »
Всичко в България е сиво и корумпирано.

bivsh

• Гост
Граждански договори
« Отговор #13 -: 27/06/2007, 13:52 »
marcii,
davash mnogo informacia. tvoeto ime e poddostavchik. dovolna li si?
v moia grad predstavitelat na balgarska stopanska kamara hodi s vratovrazka. drugo ne moga da kaja za nego.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Граждански договори
« Отговор #14 -: 27/06/2007, 15:25 »
Яд ме е на системата. Иначе защо да не съм доволна, аз си работя. За мен е важно да имам работа, милионер няма да стана... но не се и стремя към това. Когато преди 20 години завърших си мислех че партиите и политиканстването са празна работа, че без специалисти не може да се върши работа и само в това е бъдещето, но както говори нашето настояще съм се лъгала. Така че както виждате политиците изкарват винаги повече пари от специалистите. Така и председателите на браншовите организации за да могат да поддържат някаква политика трябва да са и от политическата върхушка. И така нататък и така нататък...