Автор Тема: "Q-SYSTEMS TIME"...  (Прочетена 10034 пъти)

Анонимен

• Гост
"Q-SYSTEMS TIME"...
« -: 22/06/2007, 14:38 »
Здравейте на всички!
Чудя се защо е нужна тази конфронтация, това противопоставяне, тази завист, тази грубост. Какво като ни е такова възпитанието и манталитета? Та нали вече сме в друго време-в "новото време"!
Предлагам да се обединим и да си помагаме взаимно и да сведем до минимум конфронтацията и личните спорове. Това няма да ни доведе до нищо добро.
Нека да основем сдружение ли, асоциация ли, нещо друго ли ... и предлагам тя да се казва "Q-SYSTEMS TIME".
Ако не сте съгласни нека поне да комуникираме нормално?
Отправям апел към всички форумци да си дадат мнението по въпроса?

bivsh

• Гост
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #1 -: 22/06/2007, 15:05 »
chudesno, no ti si anonimen oshte ot nachalo.
az sam protiv. za men vsichko e normalno v tozi forum.
ako imash rojden den kaji, nie shte te pozdravim.
ako hvarlish kamak, shte poluchish niakolko. vsichko e normalno

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #2 -: 22/06/2007, 15:16 »
Анонимен колега,

не мисля, че има проблем
конфронтация, това противопоставяне, тази завист, тази грубост

Това, че аз например се дърля обичайно с озиката, не значи, че не си я обичам. Ми тя любовта често е несподелена ...

Все пак това е само един форум. Анонимността дава една свобода на мненията и свобода на изказа, които никоя асоциация или сдружение не може да замести. Колкото до простотиите, всеки си носи отговорността.

В една държава с 2 синода, 3 мюфтийства и 17 земеделски партии, трудно ще се създаде смислено сдружение с такава цел. Тъжната участ на двете конкурентни организации на специалистите/ фирмите от бранша показват това.

Моля и други да си кажат мнението ...

PS
Европеецо, ти ли си пусна тая тема?!

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #3 -: 22/06/2007, 16:11 »
Подкрепявам Велбон.
Знаеш ли, че има вече най-малко 2 асоциации на консултантите по управление на качеството + клуб 9000?

Ма то и сдружение и асоциация значат едно и също, само дето едното е на един език, пък другото - на друг. Та да не се получи нещо като "консултативен съвет", "уникален и единствен", "ноторно известен" и куп други от тоя род.

Анонимни предложителю, ти пък къде видя завист? Понякога не само се дърля, но съм и груб. Писах вече кое ме изважда от равновесие, но това не е завистта. От спора ми с ОТК спечелиха всички във форума - най-малкото се предложиха две тези на публиката - всеки може да прецени сам към коя да се присъедини. Някои дори спечелиха възможността да изкажат публично възмущение - и това не е малко. Така че не всичко е лошо, когато можеш да видиш и добро в лошото, и полза от загубата.

Подкрепявам  и Бившия.
Като искаш да предложиш нещо (почти) революционно, имай и смелостта да го направиш публично - поне с ника си, щото и той е точно толкова Анонимен, колкото и експлицитното Анонимен. Ама по-друго си е като си идентифициран за форумците - поне знаят нещо за теб от постингите ти.

А като я направим тая работа, дето я предлагаш, кой ще я коландри? Ми то си е време и труд. Пък тук всички си работим и във форума само се разтушаваме.

Пък на времето кво му е? Малко е жежко, ама и тва ще мине.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

QSYSTEMS

• Гост
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #4 -: 22/06/2007, 16:54 »
Вече съм регистриран.

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #5 -: 22/06/2007, 17:24 »
Мен лично грубите нападки и безсмислените коментари ме изнервят и убиват желанието ми да коминтирам някоя тема във форума. Мисля, че и други колеги са на моето мнение. Резултатът е, че форумът се ползва само за пощенска кутия в която някой си поставя въпрос или проблем, а колегите му отговарят лично на пощата. Което смятам не е най-удачно, защото другите колеги не получават тази инаформация, но по скоро проблемът е, че във форума е пълно с авантаджии, които не са коректни консултанти и са готови да вземат нещо наготово без да си направи труда да го проучи и адаптира към ситуацията.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #6 -: 22/06/2007, 23:12 »
Колеги,
какво според вас е това на адрес

http://q-systems.tk/

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #7 -: 22/06/2007, 23:14 »
И чие е това чудо?

днес между 8 и 10.30 сървърът го нямаше,
тогава ли стана заварката ?!....

ozika

• Гост
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #8 -: 25/06/2007, 09:40 »
Знаех си, че Велбон най-накрая ще признае чувствата си към мен....
;)

ozika

• Гост
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #9 -: 25/06/2007, 09:47 »
димбоди и аз мисля, че всичко трябва да се коментира и споделя тук във форума. Но ако това не става, причина са може би консултантите, които се навъртата тук, дебнейки за някой евентуален клиент.
И аз съм ЗА това да си споделяме опита тук. Нещо което винаги съм правела. Но и аз мразя безмислените спорове и коментари, затова вече рядко влизам. Ако човек няма какво да каже по дадена тема е безмислено само да си философства по нея, когато даден човек се нуждае от конкретен съвет... Нма да казавам колко и кои хора тук са по подразбиране.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #10 -: 26/06/2007, 00:59 »
Хей, ozika,
не захапвай и консултантите. Съвсем не сме толкова лошо племе, а и това със сигурност не е пусия за клиенти. И ние се учим от форума (обратна връзка с клиента), а и помагаме с по-нещичко. Пък и повечкото свестни консултанти са били и от другата страна на черата -т.е от страната на клиента.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #11 -: 26/06/2007, 10:41 »
Ех, Ози горко им на консултанти, които си търсят клиенти тук. Защото не ми се вярва много клиенти да се навъртат. А ако има такива и четат ще е добре и за тях и за консултанта когато/ако си го намерят , защото с просветени хора се работи лесно и ползотворно.
Кате , ако някой консултант не е бил от другата страна аз лично не бих го наела, защото теорията се учи , копи-пейста също; но като опре до внедряването се иска практически опит за да можеш да съветваш резултатно .

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #12 -: 27/06/2007, 00:05 »
Проблема е (както за консултантите, така и за клиентите), че има и доста такива, които стават консултанти без да са чели стандарта и едва след това изкарват по един курс за вътрешбни одитори.
Винаги съм съветвала всички - искайте персонална информация за консултанта, който ще работи с вас, не само за фирмата.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #13 -: 27/06/2007, 09:25 »
Колеги,
какво според вас е това на адрес

http://q-systems.tk/

Ами отк е направил mirrror на форума

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
"Q-SYSTEMS TIME"...
« Отговор #14 -: 27/06/2007, 09:45 »
Това като раздвояване на личността ли е?
Не съм от зодия близнаци все пак.