Автор Тема: Сертификация на пунктове за год. технически преглед  (Прочетена 31901 пъти)

raptor

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Някой може ли да помогне с Раздел 7.5 създаване на продукт в пункт за годишни технически пунктове.
Моля пратете някой пищов, ако имате под ръка.

iso_gtp@abv.bg

10х

edit otk: Променено заглавие
« Последна редакция: 14/03/2008, 15:38 от otk »

Анонимен

• Гост
vie ne trqbvashe li ve4e da ste sertificirani

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Срока беше до края на май като че ли.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Става дума за годишни прегледи , нали?
Пищови нямам , но мога да поразсъждавам - за вас производство/продукт е извършването на услугата - технически преглед.
Дейности:
Планиране на производството – изготвяне годишна програма, и оперативни планове за всеки месец
Подготовка на производство:
Осигуряване с техническа документация и екипировка
Осигуряване с технологично оборудване и персонал
Осигуряване с материали и комплектоващи елементи
Оперативно управление на производството – осъществяване на процеса
Отчитане

и съответно персоналните отговорности за всяка дейност и документите, които удостоверяват че са извършени.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
EЙ, граблива птицо или Раптор или нещо друго хвъркато ...

Имам не само 7.5 ами и цели системи. Само ГТП, ГТП със сервиз, ГТП с продажба и гаранционно обслужване за фирмени сервизи, и т.н... Плюс структури, плюс работни инструкции, плюс технологични карти и чек листове ... Кеф ти ГТП за леки, за товарни и бусове, за превоз на опасни товари, ГТП за параходи ...

В този тип ГТП-системи още по-голямата атракция не е в 7.5, а управлението на несъответствията, средствата за измерване и особено ВО. Шоуто ще стане пълно, когато някой заядлив одитор се сети, че тука има и собственост на клиента ...
Я си представи в едно ГТП с персонал дядо, тати и аз, как трябва да си направим вътрешните одити, без да одитираме самите себе си ...?
Един малоумник от една серт. организация съвсем сериозно предложи  да се подпишел договор с външна органицация, която да направела вътрешните одити...

Покрай ГТП-тата ще се натворят поредните безумия в областта на СУК.

Щото сертификацията уж беше доброволна ...

Да ама не ...

Наредба
за изменение и допълнение на Наредба № 32 от 1999 г. за периодичните прегледи за проверка на техническата изправност на пътните превозни средства

§ 3. Създава се чл. 8б:

“Чл. 8б. Контролно техническите пунктове следва да имат изградена и сертифицирана от компетентен за ЕС. сертифициращ орган, система за управление на качеството по ISO 9001:2000.”

Чакаме с радост да излезе някоя наредбичка, дето ще задължи да се сертифицират бръснарниците, шкембеджийниците и казаните за ракия. Тогава ... ех кеф ...

Конкретно на въпроса на грабливата птица:

Ще получиш не само пищов, ами и картечница и гранатомет, обаче имам едно условие:
Да се идентифицираш на velbon@abv.bg по начин, позволяващ обратна връзка и проследимост на ниво физическо лице.

Иначе няма да стане.
ГТП-тата сега са хит. Цените започват от около 500-800 лв и стигат до 4000. Става дума за около 700 обекта, може и малко да понамалеят. При средна цена 2000, става дума за пазар от около 1 400 000 лева без ДДС. Авантата за неидентифицирани субекти тук е забранена.  

Ако не щеш, тогава схемата е:
500 евро на документ в хралупата на дъба до чешмичката по крайната алея от към северния край ...
Банкноти от по 20 евро, употребявани ...
Завити във вестник Папарак ...

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
А един колега вече е готов и със документацията на СУК за публичен дом. Само чака да излезе закона за проституцията. И някой от добре платеното лоби  да прокара в преходните и закрючителните разпоредби едно такова изреченийце ...

Чл. 8б. Публичните домове следва да имат изградена и сертифицирана от компетентен за ЕС. сертифициращ орган, система за управление на качеството по ISO 9001:2000.”

Представяте ли си как ще изглежда там една процедура за управление на несъответствията ?!
И със сигурност няма да се заобикаля 7.3 щото иновационната дейност в тоя бизнес трябва да се стимулира ...

raptor

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
да това последното ще  е доста интересно....
благодаря на всички взели отношение по темата..
все пак ако някой има желание да помогне -iso_gtp@abv.bg

предварително благодаря

10х

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Аз имам система, която е описана в наръчник по качеството на фирма за поръчкови убийства "Череп и кости". Много интересни решения на изискванията има там. Едно от които е оперативния контрол на производството, който се изразява в един контролен изтрел в трупа за да е сигурен ,ч е го е умъртвил.

Ако всезе в сила някоя наредба, която да задълчи килърите да имата СУК, аз ще съм номер едно сред консултантите, не можете да ме стигнете.

Поздрави на всички.
P.S. чудно ми е ПГТП как ще отделят 4000-5000 лв. само за сертификацията. Накой знае ли за по-евтина сертификация с европейска акредитация (цена за 3 години.)?

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Този Чл. 8б ще го атакуват вероятно както атакуваха и новите табели за автомобилите, ама в крайна сметка всички си смениха табелите въпреки че стандарта е доброволен. Те затова и повечето се ослушват.
А има смисъл от някакви правила при тях. Миналата година когато си водих на преглед изрично ги помолих да ми кажат ако имат съмнения че нещо не е наред в колата а те ми отговориха че съм си плащала за стикерчето, а диагностиката я правели отсреща и струвала още толкова.

А какво стана със строителните? И там имаше вероятност да прокарат такъв текст, но май се отказаха ли, що ли?

В закона за храните също в първоначалните текстове беше посочен стандарта 22000 като задължително-доброволен, ама после са го махнаха именно по причина че е само доброволен.

И как няма да искат европейска акредитация като имат пред вид какво се случва с БСА и хубавото Ани. Тази Ани беше дошла на едно обучение в нашия малък областен град облечена като тези дето ще ги консултира velbon от по-предния пост. Думи нямам, да я опиша...

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Марсии,

Ако на БСА проблемът им беше само в дрешките, щяха да са цвете ...

А ако тръгне сертификацията на публичните домове, тогава на на БСА, заедно с РИОКОЗ и още 1-2 институции ще предложим да се включат в проекта с допълнителна отстъпка.
Ще им излезе и по-евтинко ... Нали харчат парички на данъкоплатците ...

VCI

• Гост
За да получите компетентни отговори на въпросите си може да пишете на sales@vcibg.com.

vesi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 50
    • Профил
Ама няма да искаш пари , нали?

Анонимен

• Гост

Анонимен

• Гост
Има ли списък на 700-те ПГТП?

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Защо ти е - ще ги зарибяваш с оферти за консултиране?