Автор Тема: Oбучителни курсове  (Прочетена 32385 пъти)

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Oбучителни курсове
« Отговор #90 -: 01/06/2009, 00:43 »
Не мога да типрепоръчм фирма,, но независинмо кой вие консултант -изкарай някакво обучение, иначе си говорите а различни езици.

ecology

• Newbie
  • *
  • Публикации: 6
    • Профил
« Отговор #91 -: 01/06/2009, 13:24 »
Ако имаше ИСО при мен, щеше да е лесно-щяха да ме пратят на курс, но не вярвам някога да се тръгне по този път, за мое съжаление, тъй като доста неща биха влезли в определен ред, което за моята работа е важно. Просто в много отношения се опитвам аз да въвеждам даден ред по СУОС и така или иначе всекидневно се сблъсквам с проблеми свързани с изпълнението на изискванията по тази СУОС, която макар и несертифицирана трябва да я има. На този етап няма изгледи за сертифициране обаче, поради което искам сама да инвестирам в себе си, на собстени разноски даже, за това се насочих към Алфа куолити, тъй като са доста по-изгодни финансово, но пък като си давам парите, искам да получа нужното ниво на обучение.

iva

• Sr. Member
  • Публикации: 321
    • Профил
« Отговор #92 -: 01/06/2009, 14:58 »
Защо трябва да харчиш от личния си бюджет или този на семейството си заради /не знам дали е най-подходящо/ незаинтересоваността на шефовете/шефа на фирмата, в която работиш? Хубаво е, че искаш да инвестираш в себе си, но мисля, че фирмата трябва да инвестира в теб като техен служител. Затова не се притеснявай да поискаш средствата за такова обучение и да отидеш от името на фирмата. Няма нищо лошо в това, или явно те притеснява, че ще ти откажат.
Успех!

ecology

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #93 -: 01/06/2009, 19:41 »
Ами да, след като нямаме система и нямат стремеж да я въвеждат, за какво им е да ме обучават :(, определено ще ми откажат.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #94 -: 02/06/2009, 00:07 »
Абе ти пробвай все пак... кой знае - една приказка казва че "докато не ревне бебето - майка му не дава да суче";)

Ако все пак се окажеш права след като пробваш (ако решиш да пробваш) - съвета ми е да си потърсиш при първа възможност някоя друга фирма, където държат повече на развитието на кадрите си и в която да се пенсионираш ;)

Успех - стискам палци!
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

ecology

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #95 -: 02/06/2009, 08:50 »
Уви, в някои фирми политиката не е насочена към желание за развитие на кадрите си, с което ужасно много губят, но това е дълга тема, всичко зависи и от това в кой град живееш.Именно за това ми трябва обучение, тъй като ако сменя работата си някога да имам доказателство, че имам понятие от ИСО.
A бихте ли ми дали мнение за курсовете организирани от Клуб 9000 и ССКБ за вътрешен одитор по 14001, от курс организиран от тях и Алфа кулотити кое е по-добре като ниво на обучение, лектори и т.н?
« Последна редакция: 02/06/2009, 09:04 от ecology »

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #96 -: 02/06/2009, 20:11 »
Трудно е да се направи такова сравнение. Беден е избора!

Нивото на курсовете на Клуб 9000 зависи от това кой е лектор. Попадал съм на съм на добри, но и на потресаващо слаби курсове при тях, въпреки че ги водеше професорското тяло ... Всичко зависи от даскала. 

При Алфа Куолити поне има школа. Това е една от най-старите български консултански компании. Те (за разлика от професорите), са правили на практика това което преподават. Важно е да подбереш подходящата комбинация от модули.

Все пак, най-полезен за теб би бил тридневен курс 9001+19011, а след това 2-3 дневен специално за 14001. Следи сайтовете на водещите сертифициращи организации (четворката). Те не обявяват курсовете си другаде ...

Криси

• Full Member
  • Публикации: 117
    • Профил
    • Ел. поща
Курс за вътрешен одитор по 17020?
« Отговор #97 -: 28/09/2009, 23:10 »
Някой провежда ли такъв?

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
« Отговор #98 -: 29/09/2009, 02:10 »
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

expert_1

• Newbie
  • *
  • Публикации: 60
    • Профил
« Отговор #99 -: 07/10/2009, 08:55 »
Не го препоръчвам!