Автор Тема: Разлика между средства за измерване и средства за наблюдение  (Прочетена 24811 пъти)

Анонимен

• Гост
И аз се интересувам от такава.

Анонимен1

• Гост
Анонимен1
Примерът ти с ....
....
бла бла бла.
.....
Ами това и за сега.

Приятен обяд на всички!!!

Като ти чета изказа, май 7 години в метрологията не могат да компенсират първите ти 7 в училище ... ама както и да е- няма се заяждаме сега за това...

Я да те хапна по-добре за обяд... че гледам че настанало време... така... отде да та почна - а ето:

"Обикновено средствата за наблюдение са такива които показват и отчитат дали има или няма нещо и не отчитат измервателни стоиности. - значи според твойта логика и вибраторът може да е средство за наблюдение - отчита наличието или липсата на мъж у една жена, само дето не става ясно де е процеса тука ?!? -  След 7 години метрологстване да ми говориш с "дали има или няма нещо "... просто си прецени как звучи това на хората.

"Консултирай си хората за всяко едно средство да му търсят свидетелство за калибриране а като намериш и кой да ти го издаде ще ти кажа браво."  - имаш нужда и от очен лекар май - къде видя да споменавам подобно твърдение ?? Казах че трябва да подлежат на контрол или калибриране - в случаите на шублера - нищо че ги използват само в индикаторен режим. Ти какво ?!? за вътрешно фирмен контрол на работни СНИ по метрологично проверен фирмен еталон не си ли чувала ?? Що си мислиш че всичко трябва да минава през лаборатория ?!?

"Anonimen 1 koito se pravi na vseznaiko pone da izleze ot anonimmost predi da pishe kakvoto i da bilo po vuprosa za kalibrirane!!!!!"- тука вече ми хареса - ти сигурно си единствената компетентна по тези въпроси на света. А моята анонимност си е моя работа - не твоя.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Айде нова двойка се заформи. Хайде на харлия да е! Само дето този Анонимен1 мнооого напомня на приятелят velbon.
Анонимен1 я да се регистрираш.
Тогава ще е по интересно да се чете как си мерите шублерите.

VI

• Гост
vaprasa mi e sledniq
imam ma6ini koito se polzvat po 1-3 meseca v godinata na tqh ima pompi sled tova gi svalqm i gi polzvam prez cqlata godina(kato podvijni na koli4ka) kak da gi zaveda kato edno MS ili po otdelno

i drugo
 SI koito sa na MS trqbva da se opi6at v SI spisaka nali taka

PP nenoga da pusna nova tema zatova pi6a tuk

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Ами не можеш да пуснеш нова тема щото не си регистриран, и пиши на кирилица, щото нищо не ти се разбира.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Списъка на средствата за измерване трябва да обхваща всики, които се контроират. Относно оборудването -независимо колко време ги полвате машините подлежат на профилактика, която при вас е най подходящо да се проведе преди започване на активния сезон, а относно списъка -направете го както ви е удобно, на мен не ми изглежда удобно да е на агрегати -все пак важно е цялостната инсталация да работи, нали.

VI

• Гост
за профилактиката ясно да ли да правя друг картон на помпата или да си е как ма6ината
 помпата я ползвам цяла година а ма6ината около 2 месеца

exar

• Newbie
  • *
  • Публикации: 58
    • Профил
    • Ел. поща
Аз бих отделил помпата като отделна машина с отделен картон, а в картоните на машините към които се куплира (свързва) да е отбелязано, че не включват в състава си самата помпа. Така след време може да имате и втора помпа (резервна) с отделен картон.

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Звучи логично /отговора маexar/ , но за мен (не съм инж.) за мен е важно комплексното действие -т.е. в дневника на инсталациите да има съответите препратки към всяка помпа, ако са повече от една. Затова безплатния ми консултантски съвет е:
имайте един дневник, в който да си отбелязвате всички ППР/аварийни ремонти, като си номерирате елементите и създадете добра картотека за препратки. По удобния вариант е компютърно водене с няколко страници, но избора си е ваш. Желая Ви успех

Анонимен1

• Гост
Айде нова двойка се заформи. Хайде на харлия да е! Само дето този Анонимен1 мнооого напомня на приятелят velbon.
Анонимен1 я да се регистрираш.
Тогава ще е по интересно да се чете как си мерите шублерите.

Никаква двойка, тройка или каквото там мислите  искам да заформям - нито пък съм някой бивш ваш познайник с който ме оприличавате погрешно. Просто ми е писнало та чак ми се драйфа от разни "еднокнижковци" наместени в разни "Акредитирани" лаборатории и в "Метрологията", дето раздават разни съвети че чак си и вярват.

Наскоро имах случай при който на мой бивш клиент, който има буквално стотици че и хиляди измервателни средства му напраскали едно мейджър несъответствие че не си е проверил СНИ и с право. От няма и на къде тръгнал той да се моли на разни такива да му проверят по едно за фирмен еталон ....  и познайте какво - заявили му че в Бг нямало лаборатория която да проверява микрометрични уреди - вътромери ?!? - от Метрологията "специалистите" пък се изцепили - "..да не се занимавал с фирмени еталони..." ?!?^2 - направо шах мат.

Ето такива компетентковци докато съществуват не 100 ами найсе по 100 години ще има да ги настигаме европейците...

Уфф, спирам че пак се ядосах като се сетих... (

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Е.. прощавай за грешката, така ми се е сторило... А срещу "бившия наш познайник" аз специално нямам нищо против, дори с удоволстие му чета постовете.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Здравей Marcii

По-горния анонимен 1 наистина не бях аз. Благодаря за добрите думи.
За радост на едни другарки цели 7 дни ме нямаше из форума. Вече ще се появявам в извънредни случаи, или със спец разрешение на "онез другарки" ...

Обикаляхме 7 дни с верни агенти из Странджа и покрай най-южното море - от Царево до Велека. Всичко за сега си е на мястото, природата е фантастична, но не се знае до кога. Донесох стотици снимки от Велека и Ропотамо. Част от тях ще отидат за един албум, който ще се издава в Прага.

Радвам се, че има в този форум, "мой човек", и аз съм свързан пряко с Чехия, живял съм и съм работил там, а половината от фамилията е в Прага от около 40 години.

Поздрави.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
velbon
За  "пражката" връзка! Ще пия една бира отгоре за твое здраве. Имам един братовчед, който твърди че чехите са една от най-космополитните нации, и май ще вземе да излезе прав.