Автор Тема: Автоматизиране на информацията  (Прочетена 9178 пъти)

AQUA

• Newbie
  • *
  • Публикации: 62
    • Профил
Автоматизиране на информацията
« Отговор #15 -: 03/05/2007, 08:45 »
Благодаря!
velbon, даваш ми много ценни насоки. Такова нещо не се прави от днес за утре. Ако не се вземат предвид всички тези неща, може да си скубем косите един ден.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #16 -: 04/05/2007, 22:28 »
Здравей AQUA,

светът е малък ...

Вчера ми се обажда по ГСМ-а един наш общ приятел Ст. Д. от Пв и иска съвет каква ИРП система да си направят в една фирма с разностранни дейности - от байсейни до мебели и обратно, щото там Мениджъра по качеството е един наш човек, много готин и трябва да му помогнем и т.н. и да не разваляме все пак конспирацията на форума ...

А бе изобщо, прати някакъв мейл на velbon@abv.bg за да имаме някаква по-сигурна комуникация ... не че нямам ЕГН и ГСМ ...

Поздрави на морето ...

AQUA

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #17 -: 07/05/2007, 09:23 »
Здравей, velbon!

Стана много забавно! Ще се свържа с теб
А Ст. Д. е много точен човек, аз му звъннах съвсем приятелски да ми каже на момента нещо общо като насоки . Не знаех, че е правил и допълнителни усилия , за да ми бъде полезен.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #18 -: 08/05/2007, 10:50 »
Съвсем конспиративно - поздрави от мен!)))
И аз имам такова мнение за Ст. Д., миналата година го гледах под лупа щото нямах лични впечатления. Беше след вашия одит AQUA.

AQUA

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #19 -: 08/05/2007, 12:35 »
Ами тя темата се поизмести към друга актуална в момента - за качествата на консултанти и одитори!
Ееех.....

Поздрави на velbon и roza! Приятна работа!

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #20 -: 08/05/2007, 17:51 »
Ами по темата - ако искаш оферта за техноклас и коментар от практиката ми - само кажи.
Поздрави!

AQUA

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #21 -: 10/05/2007, 10:52 »
Напоследък поразширихме проучването на софтуерни системи. Убедена съм, че една добра система за една голяма или средно голяма фирма винаги има възвръщаемост.  Но взех нещо да се разубеждавам дали нашата фирма е дозряла за това. И от страна на убеденост от потребността от стр. на ръководството, и от гл.точка на стабилизиране на процесите. Но ще продължаваме да се интересуваме, защото когато нещо се случи и изведнъж ръководството каже :спешно се нуждаем от някаква  система, ще е трудно да реагираме светкавично. При вас по чия инициатива започнахте, roza?

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #22 -: 10/05/2007, 18:23 »
На собственика. А който се интересува наистина ходи да види на място. Доста ни идваха на гости да видят как стоят нещата на практика, дори два пъти някакви руснаци водиха - правят си реклама разбира се. Но и едно е да обясняваш и да четеш , друго е да го видиш на живо - действащо. Въпрос на маркетинг )))

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #23 -: 11/05/2007, 10:17 »
Водичке, не подценявам никого. Това тук е форум и естествено е да си съставям мнение за даден участник единствено по думите.
AQUA каза:

Само ще кажа, че да си добър мениджър не означава да си задръстен с всякаква информация. А да можеш да намираш нужната ти информация, да умееш да отсяваш важното от неважното и да прилагаш тази информация по най-резултатния начин.

Много точно казано! Даже имам чувството, че ме цитираш отнякъде. Хи-хи-хи!
Обаче, що за мениджър е този, до когото не достига информация? Или достига случайно, а не системно? За подробности тук.

Пак от думите (НЕ от делата!! За интернет форумите важи принципа "по думите ще ги познаете"), се разбира че, все още не сте наясно какво точно искате.
Kазаното от velbon по-горе мога на този етап да допълня, че когато вече сте наясно какво да очаквате от продукта "система за автоматизиране на информацията" (какъвто и смисъл да влагате в този термин) да:

- установите контакт с организация, която РЕАЛНО използва подобна система. Не е лесно, но това е кладенеца с живителна информация! Говорете предимно с мениджърите от ниско или средно ниво. Висшият мениджмънт в България обикновено хвърчи в облаците и е възможно да получите повърхностна или дори грешна информация. Още повече, че напоследък, подобно на 9001, въвеждането на ERP започна да се превръща в нещо като модно течение (те имат такава система, защо и ние да нямаме). И понеже е скъпа инвестиция е въпрос на имидж за организациите, които могат да си го позволят.

- изискайте от представителя ПЪЛНОФУНКЦИОНАЛНА демонстрационна версия (обикновено е с ограничено действие за някакъв период от време) и й отделете поне 2-3 месеца. За големите инвестиции е необходимо да се отдели съответстветното подобаващо за сериозен анализ време. Тези неща не бива да се случват изведнъж.

AQUA

• Newbie
  • *
    • Профил
« Отговор #24 -: 11/05/2007, 16:49 »
otk,

много си ми симпатичен с тоя иронично-саркастичен стил. Когато това е съчетано с интелект и познания, направо е размазващо/както се изразяват тийнейджърите/. С нещо това ми напомня баща ми, защото и той е точно такъв. )) . Ти сигурно си доста по-млад от него и да не вземеш да ме възприемеш сега пък като малко момиченце. ))

Така че, закачките ти ги приемам. И много благодаря за твоите съвети! Полезно ми е.

А че не знаем какво искаме си прав. Особено в това отношение. Но то нали знаеш откъде идва.

И .... в твоя стил: Не съм водичка, защото съм гола вода. А защото работя в сферата на водите. Както искаш го разбирай. ))

И последно: имам чувство за хумор.

Приятелски поздрави!

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
« Отговор #25 -: 11/05/2007, 18:02 »
E-e-e-eх Водичке, направо ме разби. ЖЕНА С ЧУВСТВО ЗА ХУМОР – едно толкова рядко съчетание напоследък! Нелекият живот ли е причина за това, или вина имаме и ние мъжете? Както и да е… в моите писания няма лоши помисли, понеже планирам да столетя, а лошите мисли не помагат много за това. Радвам се обаче, че си го усетила!

Хубаво е, че искаш да се подготвиш, докато чакаш висшето ръководство да узрее за системата. Ето защо намери и прочети книжката на проф. Г. Цветков, "Производствен мениджмънт", ИК Лорен, София, 1996. И когато си готова, пиши да ти изпратя и някой допълнителни мат'риЯли.

AQUA каза:
Не съм водичка, защото съм гола вода. А защото работя в сферата на водите. Както искаш го разбирай.

Ама как можа да си го помислиш това?! Аз се имам за възпитан човек! А освен това, жена ми казва (е, рядко), че понякога съм добър кавалер. Неприлично е от моя страна да си те представям гола! И то на "обществено" място, каквото е този форум!
"Вода – ти не си необходима за живота, ти си самият живот!"
Това или нещо подобно беше казал писателя, гордост за цяла една нация.
Това и имах предвид.

Аиде стига съм спамил, все пак е петък.
Чао!