Автор Тема: План за мониторинг на парникови газове  (Прочетена 6005 пъти)

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Някои правил ли е документация към такъв план?

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Ами помогни малко , моля
Кой е верификатор по чл. 131 л и коя наредба се ползва че нещо не мога да я намеря?

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
как ли да я намеря тогава, като наредбите излязоха в 10 бр. на ДВ.
И пак имам въпрос - дали ще има и кога някакви правилници за атестацията на верифициращите органи. В сайта на посочения акредитиращ орган няма никаква информация.

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Вчера на семинар на МОСВ разбрах че има 123 разрешителни за парниковите газове, никой ли от тези фирми не влиза тук, че да си обменим малко опит по практическата част.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Аз работя с една такава фирма - която уж ще се занимава с търговия с квоти на парникови газове. А иначе се занимават с доставка и монтаж на когенарационни системи. Но ако търсиш нещо конкретно мога да ги питам.

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Вече с търговия - браво. То още не епочнало това в българия. а вчера слушах холандеца да разказва как става при тях и това е само от 2005.
Аз не виждам да са изпълнили още наредбата за нациналния регистър, че публикуване, сметки откриване - с всички подробности и бюрокрации, та да стигнем до световната мрежа.
А цените са все още многи ниски, вярно че имаме в излишък

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
че то всеки дето притежава свободни квоти може да ги търгува директно в мрежата, като пазара е общ и да ги продаде в Англия например, защо му е фирма в българия.

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Във връзка с поста ми от 1.03 - някой няма ли информация за тези верифициращи органи? Може и вътрешна ))

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Напоследък тук е някакво затише, но все пак ще помоля за помощ:
Къде да открия Националната инвентаризация за 2009 година, намерих само един линк , но не можа да ми се отвори, а в Сайтовете на ИАОС не ги откривам.
Трябва да представя копие от нея с цитираните източници на емисионен фактор и долна топлина на изгаряне.

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
Виж в прикачените файлове към този пост - дали е това което ти трябва... (на две части е, защото има ограничение за размера на качваните файлове тук) - архив част 1 (част 2 следва ->)
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

Anonimen1

• Sr. Member
  • Публикации: 287
    • Профил
архив част 2.
Таралежът е птица упорита... едва след като го изриташ - тогава полита!

roza

• Sr. Member
    • Профил
    • Ел. поща
Благодаря много за помощта - намерих си табличката в първа част! :)))