Автор Тема: European STOP!  (Прочетена 7140 пъти)

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« -: 15/11/2006, 09:17 »
Колега, моля те престани с твоите "елементарни" въпроси. Има разни курсове. Ходи на тях и се обрзовай.
Моята лична препоръка е Хранително-вкусовата промишленост да я оставиш на специалистите. И аз съм машинен инженер, ппопрочел съм това онова за храните, но разбрах, че човек от обща култура няма как да работи в този сегмент. Ако става въпрос за СУК човек може да направи аналогия между различните производства, но при безопасност на храните , проблемите са на друга плоскост. Дори и за СУК в хранително-вкусовата има допълнително указание, защото е по специфично. Като се има в предвид, че средното ми е "фермер" в селскостопански техникум и познайвам туй онуй за меса, сирена, млека и т.н. и въпреки това не си вра носа там където не ми е работа. А може би е затова, че съм попрочел малко и съм разбрал, че нищо не знам.Нали знаеш, че е най- лошо когато човек не знае, че нищо не знае.

Еuropea

• Гост
European STOP!
« Отговор #1 -: 15/11/2006, 09:39 »
Koлега-не ми ограничавай правото на получаване на информация и желание за обучение. Никой не се е родил научен. Колкото за "елементаризма"-ще си замълча.

sne_h

• Гост
European STOP!
« Отговор #2 -: 15/11/2006, 11:15 »
Този форум не е за обучение, а за оказване на методическа помощ и споделяне на опит с хора които знаят за какво става въпрос.
Oт Europen  с неговите меко казано т....въпросчета, не виждам никаква полза.
Между другото - висшето  ми образование е Машини и апарати в хранителната промишленост, като съм положила изпити и за технологията на производство на  всички основни  хранителни продукти. Познавам и оборудването  и въпреки всичко не се наемам да давам съвети за хранителната промишленост.
Мисля че господина, няма да престане с този маниер на работа и предлагам просто да не му се отговаря на въпросите. Пък дано се озапти малко.
Давайте предложения, как да се процедира с този господин.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #3 -: 15/11/2006, 11:34 »
Ами аз вече му свикнах.
Пък и няма спирачки както се оказва.

Анонимен

• Гост
European STOP!
« Отговор #4 -: 15/11/2006, 11:58 »
Браво sne_h!
Ти си предложила единственото, според мен, възможно решение в този форум - чрез mobbing, т.е. пълно игнориране на неговите постинги. В повечето форуми има и модератори на подфорумите, които се грижат за спазването на правилата на форума.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #5 -: 15/11/2006, 12:06 »
Е не съм съгласна с пълното игнориране. Сигурно има хора които наистина се интересуват и от такива въпроси. Мен повече ме дразни че се пише колега, а в последно време на много "колеги" дооправям нещата.
А ти Анонимен - излез от Анонимност... Както и ти така и Еuropean, може да продължи да си задава въпросите и като Анонимен, така че това не е решение.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
European STOP!
« Отговор #6 -: 15/11/2006, 12:40 »
Marcii,
никога не се притеснявам да си защитавам мнението. Защото, когато кажа нещо, мога и да го докажа.
Тъй вярно! Излизам от анонимност.
Горният анонимен съм аз!
Това, че след като съм регистриран във форума, мога да публикувам и анонимни постинги, доказва, че админът трябва да въведе правила. В сериозните форуми не можеш да качиш пост, ако влезеш, без да си се идентифицирал. Не може да няма правила и като има, те да не се спазват. В правилата на форума влиза и политиката на форума - и тя трябва да се формулира. Не може един сериозен форум да не предлага изпращане на мейлове през форума или на лични съобщения, абониране за определени теми или ходфоруми. И още много други неща...
А пък ти, ако искаш да се заемеш с обучението на European, намери по-подходяща форма от форума. Още веднъж изказвам подкрепа на становището на sne_h, че форумът не е класна стая.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #7 -: 15/11/2006, 17:59 »
Сега първо - админ няма. Това го установи миналата седмица.

Второ форума е разработен в смисъл че има доста хора които го знаят посещават, четат и т.н. Съгласна съм с това че като форум е от миналия век - няма възможност да качиш материал, няма възможност за модератори и т.н.  Т.е.  един update ще му е от нужда, но админа (докато го имаше) твърдеше че такъв не е възможен.
Така че отиваме на това да се организира нов форум.
За пример Sartorius си направи, или предложи един форум - много приличен обаче вече го няма, т.е. е трудно популяризирането. Как ще стане при нас.
После политиката на форума - само за знаяри ли да бъде... Ами те не са много знаярите които пишат нещо тук. Ето сега ти си тук след много дълго време. Мисля че още миналата година точно ти беше поставил въпроса за правилата във форума, може би и за това го напусна задълго защото форума се очерава повече като за лаици. Един много уважаван от мен одитор (Любомир Илиев) от който наистина може да се научи нещо никога не би влязъл в какъвто и да е форум.
На всеки му се случва да е лаик в дадена област. И освен това даже и Еuropean предполагам че има област в която би ни казал нещо. Просто не сме задли въпрос в неговата област.

И на трето място

"А пък ти, ако искаш да се заемеш с обучението на European, намери по-подходяща форма от форума. Още веднъж изказвам подкрепа на становището на sne_h, че форумът не е класна стая."

Искам поне още двама от регистрираните действащи членове на форума да потвърдят че наистина давам досадни отговори на неща които не са интересни за никой друг освен за гореспоменатия ученик и няма да му отговоря на нито един въпрос повече.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
European STOP!
« Отговор #8 -: 15/11/2006, 18:10 »
Искам поне още двама от регистрираните действащи членове на форума да потвърдят
Ами ти ги имаш - можеш да смяташ dimbodi, който откри темата - той е против поставянето на въпросите, какво ли му е пък с отговорите! И sne_h, чието становище подкрепих - та станахме дотук трима.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #9 -: 15/11/2006, 18:48 »
Dobre spiram

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
European STOP!
« Отговор #10 -: 15/11/2006, 18:55 »
Marcii,
що се отнася до реда и правилата - нищо друго не ме отегчава толкова много, колкото хаоса. Опитах се да внеса малко методически ред, като посочих някои първоизточници на знание и начинът им на употреба. Обаче тава не се хареса на публиката, несвикнала да мисли със собствената си глава. Омръзна ми да се боря с агресивната посредственост. Не можах да се науча да бъда толерантен към недоучковците и полузнайковците.
Хайде със здраве! И дано накрая не си останете само с Европееца да си хортувате.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #11 -: 15/11/2006, 19:03 »
Nali ne prozira w dumite ti zloba.
Аз съм толерантен човек, razbiram ot duma. Ама ти нещо си ме нарочил. Или поне с такова впечатление оставам. Ако искаш да не участвам във форума кажи ще те разбера. Форума е твоя територия много по-отдавна и аз като по млад член съм съгласна да го напусна.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
European STOP!
« Отговор #12 -: 15/11/2006, 19:28 »
Marcii, някъде из форума има моя мейл. Ако имаш нещо за изясняване - пиши ми и ще ти отговоря - но лично.
Аз съм незлобив човек и не тая в душата си злоба.
Форумът е публична собственост - нямам приватизаторски мераци. И без друго отпуската ми свършва...
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #13 -: 15/11/2006, 20:42 »
И това прочетох
Смятам, че във всеки форум може да се изявява всеки и не бива да се толерира нетолерантността към останалите членове. Каламбурче...

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 149
    • Профил
    • Ел. поща
European STOP!
« Отговор #14 -: 15/11/2006, 20:50 »
И какво значи това ....