Автор Тема: Серификатор МЕНТЕ  (Прочетена 16842 пъти)

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #15 -: 03/11/2006, 17:34 »
Добре де ако изобщо минава номера да си го отпечатат сами. Един дизайнер от рекламна къща ще им избара перфектен сертификат. Ще им струва минимална сума от 5 до 10 лв. Лазерни принтери навсякъде.

Анонимен

• Гост
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #16 -: 03/11/2006, 19:57 »
Ами да - най-евтино ще е да си отпечатат ))

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #17 -: 03/11/2006, 20:33 »
Не споря, че има акредитация и всяка страна има такъв орган, но никъде не е регламентирано, че организацията трябва да е сертифицирана от такъв (има го като изискване при серификация на продукти инякои др., но не и по отношение на доброволни стандарти. Напротив -дори не е здължително сертифицирането на системата, а в много случаи е достатъчно наличието на фирмена система по качеството, която не е съобразена със стандарт (затова са одитите от 2 страна). Останалото е въпрос на пазар, изисквания, доверие.

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #18 -: 03/11/2006, 20:36 »
P.S. Моят съвет при избор на сертифицираща организация винаги е бил:
-изисквания на пазара -зависи къде продавате;
-за предпочитане с повече акредитации и добро име (в много от случаите одиторите на вашите клиенти могат да поискат нещо такова;
Цените на акредитираните сертификатори, присъстващи на българския пазар са по-принцип съизмерии.

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #19 -: 06/11/2006, 08:49 »
Saglasen sam s Katya.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #20 -: 07/11/2006, 17:23 »
Катя, никой, никъде и никога не е казвал нито някой и занапред ще каже, че сертифицирането на СУК е задължително. То си е доброволно и зависи от мерака на чорбаджията. Но ако той, мераклията, ще се подложи на сертификационен одит, защо му е тогава сертификат "No Name"? По смисъла на стандарта сертифицирането е вид валидиране, т.е. доказване чрез обективни доказателства (независим одит), че продуктът (СУК) отговаря на изискванията за специфична употреба (да съответства на някакви установени правила - стандарта). Затова валидаторът (одиторът) трябва да е доказал способността си да валидира (одитира) и то по една твърде тежка, сложна и много скъпа процедура, а пък и да поддържа тази си способност. Въпросът е в това, че неакредитираните сертифициращи организации (а, сега се сетих! - в GB май нямаше изискване за акредитация на сертифициращите организации - само че разликата в GB и BG не е само в местата на иначе еднаквите букви) не е доказала съответствието си с изискванията, нито подлежи на някакъв контрол, нито..., нито... Така че това дали една организация ще има сертификат, или не, дали ще има изобщо документирана СУК, или не, дали серитификатът ще е издаден от акредитиран орган или не - всичко това е толкова доброволно, колкото и писането в този форум - или го искаш и си го избираш, или не.

Marcii, ми що да дава пари и за дизайнер? Ми просто изкопава едно копие на сертификат от нета (може и от друг бранш и с друг предмет на дейност, стига да е на някакъв език, дето се пише с латиница), монтира си името на своето предприятие и остават малко разходи за хартия и тонер.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

otk

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • Публикации: 469
    • Профил
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #21 -: 07/11/2006, 23:33 »
San Antonio каза:
"...всичко това е толкова доброволно, колкото и писането в този форум - или го искаш и си го избираш, или не."

К'во да кажа... освен:
Добре дошъл! Отново.
Липсваше ми!

Анонимен

• Гост
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #22 -: 08/11/2006, 09:11 »
Добре дошъл! Отново.
Благодаря ти, ОТК. Щом съм се върнал, значи и на мен нещо ми е липсвало... По-скоро някои от форумците, но няма да споменавам имена, щото ако пропусна някого, ще вземе да се засегне, пък не искам да обиждам никого, който не заслужава това.

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #23 -: 09/11/2006, 00:46 »
И от мен "здравей" - полезно е да има с кого да спориш, а на мен ми е и приятно ;)

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #24 -: 09/11/2006, 01:36 »
И на теб, Катя, благодаря. Ама май и ти си нощна птица.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Katya

• Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #25 -: 09/11/2006, 17:35 »
Да, не зная дали е от зодията или от занаята

expert

• Newbie
  • *
  • Публикации: 16
    • Профил
    • Ел. поща
ДИМБОДИ: Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #26 -: 27/05/2008, 23:25 »
"........Срещал съм се и аз лично с този Греков, преди време исках да се цаня за консултант при тях, но като има казах условията си и те се дръпнаха хич не им се дават пари на консултантите, всички са награждански договор и сам си плащаш осигуровки и данъци. Жалко е , 1е измежду техните консултанти има и кадърни хора"

Мисля, че е крайно време да престанеш да обвиняваш всички останали за своите проблеми - и не забравяй че си завършил само преди 3 години и сам си отговори на въпроса какъв феноменален консултант можеш да бъдеш - опит, опит, опит - направо прелива, но явно грешен подход на др. Илиев - трябвало да те понабръчка повече, че да натрупаш наистина такъв

dimbodi

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 135
    • ICQ Messenger - 273997636
    • Профил
    • Ел. поща
Re: Серификатор МЕНТЕ
« Отговор #27 -: 20/06/2008, 13:37 »
"колега", годините от 3 вече са 5, и отново стоя зад думите си. В един форум, човек не може да напише какво си мисли на 100%, Това е тънкостта и умението да комуникираш в един форум-да разбереш какво искат да ти кажат хората, но с по-малко думи и обяснения. Май ти не си от тях.

expert

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #28 -: 20/06/2008, 23:25 »
 и 7 да станат нищо няма да се промени - все ще си си същия........плачевно

expert

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #29 -: 20/06/2008, 23:27 »
А що се отнася до "Бюрото" - нависоко се опитваш да скочиш - просто не им отиваш с твоя костюм