Автор Тема: Спешно издирва консултанти и сътрудници по НАССР и ISO 22000!  (Прочетена 22859 пъти)

Анонимен

• Гост
Народе,

виж нашият човек как си е направил референциите!
нали скивате, че всичко е с един и същи почерк?

http://www.team-consult.biz/References.htm

Дядо ми казваше,
не е страшно сляпо да прогледа, страшното е когато въшкар позабогатее

Анонимен

• Гост
Kakво като е с един и същи почерк, просто на Висшия мениджмънт не му стига времето да пише референции. Нали печатите и подписите са оригинални и никой не може да ги оспори. Това означава, че този консултант е спечелил доверието на Ръководителя на фирмата и той го препоръчва като добър консултант!

Flash

• Гост
Гледах му страницата и автобиографията-има доста опит и преминати обучения. Би трябвало да е добър консултант.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Поразгледай по-внимателно и други мнения из форума. Може и да разбереш причините за масовата неприязън.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Flash

• Гост
Разгледах и не видях нищо страшно. Това, според Вас, че иска да получи информация по интересуващи го въпроси, е грешно, така ли?

Анонимен

• Гост
Edno preduprejdenie kum u4astnicite ot foruma:

European se e kloniral!!!

European = Flash

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Де да беше само тоя клонинг ...

Подозирам още по широка конспирация. Лицето дето ни разкудкудяка преди ден-два се подписа Europeana, обърнете внимание - с едно "а" в повече на края. Това си е съвсем нов ник. Това може да е нашия любимец, но може и да не е той. Някой ни гледа сеира и ни пуска фитили ...

А анонимния защитник си беше самия той. Направете бърз анализ на изказа, словореда, стила и ще се уверите...

Всъщност, какво ли значение има ...
Важното е шоуто да върви.

Понякога си мисля, че вземайки го насериозно, всъщност му правим реклама. Много ми прилича на онова момче от Димитровград дето изпя "Шест кокошки съм заклала" и стана почти "айдъл" ... Даже като го набиха в една кръчма, медиите пак му дигнаха рейтинта ... Нещо такова правим всички заедно с нашето любимо евро ...

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Ами човека си търси работници, гледам че е публикувал обяви и в бг-cert и в клуб 9000, нормално е и тук да си сложи обявата. Чак пък конспирация. Такъв му е маркетинга.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
FLASH
Разгледах и не видях нищо страшно. Това, според Вас, че иска да получи информация по интересуващи го въпроси, е грешно, така ли?
Когато един прохождащ миниджър по качеството или координатор на НАССР екип задава неуместни въпроси, издаващи незнание, форумците помагат със съчувствие. Когато обаче някой претендира да притжава огромно знание, да е обучаван от кого ли не, да е направил над 40 (по негови думи) системи и да има още толкова доволни клиента, задава скодоумни въпроси - това вече издава въпиюща неграмотност в бранша, за който има претенции. На едно място във форума някой беше казал доста подходящо, че Европееца (и всички като него - клонинги или оригинали) просто не подлежат на обучение и развитие. Тъпотата им не може да бъде победена дори от няколкометровия списък на посетените курсове, семинари и всевъзможни други обучения.
Но ФЛАШ, след като не разбираш какво му е страшното на това, никога няма и да го разбереш, защото за да го вденеш си требе багажец... А написаното от теб не издава наличие на такъв.
Така че е съвсем закономерно да се появи неприязън, засего само срещу Европееца, но скоро ще се прехвърли по подобие и върху всичките му защитници.

Марсий,
и аз си търся сътрудници, но не във форума. Избирам си ги един по един. Размерът на заплатат се предлага от кандидата - той продава своята рабаотна сила на мен, неговия работодател. С мен може да се пазари за условията на труд, които аз като доставчик на тези условия трябва да му предоставя, за да изпълнява отговорностите си, когато в трудовия договор и длъжностната характеристика му ги запиша. При мен няма задължения - има отговорности. И за да е ясно какво е отговорност, ще цитирам Ханс Песталоци :"Как бих могъл да нося отговорности, когато цял живот съм дресиран да изпълнявам задължения. Отговорността е тъкмо противоположното нещо на задължението." Intelligenti pauca. Та като се убедя, че сътрудникът ми е усвоил изкуството на поемането и носене на отговорност, заплатата се увеличава не с проценти, а с пъти. Дотогава следва да работи срещу по-ниско заплащане, защото има и личен супервайзор, който отговаря за него, и личен плана за обучение, а това също струва пари. Та незаслужените още пари от сътрудника ги давам на супервайзора му. До клиента не достига пряката работа на чирака, а прегледаната и коригирана в съвместен разговор с чирака.
Въпрос на управленска философия.

Иначе, ако във форума имаше истински модератори, Европеецът отдавна щеше да бъде изхвърлен и щеше да му е забранен достъпътъ до тук. Ама в тоя клюкарник всеки може да дращи каквото му скимне.

Господа и дами, правителството падна, лека нощ!
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
San Antonio
Аз не споря, обаче положението с консултанатския труд в момента е такова - точно като при европееца. Може би не трябва да се примиряваме с положението, но такъв е пазара - такъв е и жаргона - да му драснем една системка.

Даже може да се каже че е внесено от Европа. В областната ни управа имаше нает консултант от Европа, белгиец някакъв, който трябваше да консултира в областта на тазвитието на туризма в региона. Ставката му беше около 400 евро дневно. Разхождаха го и го черпеха по всички  ловни хижи по околията, че дори му дадоха пушка да си отстреля нещо. И така безкраен купон в продължение на месец. Накрая си замина и каза че ще прати доклада. Доклада се получи след три месеца и в него установихме че има само общи приказки и напътствия за развитието на туризма. Ако студент трябваше да напише дипломна работа - щеше да има повече идеи. Но най-смешното беше, че тук таме имаше области които не отговаряха на географията ни - например беше посочена специално областта Трансилвания ... (значи и тука е имало copy paste) Остана удовлетворението че и румънците са се прекарали със същия консултант.

Мисля, че скоро положението няма да се оправи. Дефакто фирмите избират най-евтиното - а кой може да си позволи евтино - ти можеш ли да си позволиш - при условие че сътрудника ти има и супервайзор, а сигурно и ти удряш едно око на работата.  
В една фирма в която работех като външен к-нт, бяхме задължени след сертификация на фирма-клиент да дадем копия на електронен носител. После по същата схема на Европееца се наемат хора дава им се копие на тази система (тя е добра защото е сертифицирана ) и се изпращат по фирмите да копи-пействат и риплесйват.  
В основата на всичко стои клиентът - докато клиентите са такива такива ще са и консултантите.
Като сме почнали да спорим все пак каква е вашата статистика по отношение на фирмите - колко процента от тях внедряват стандарта 9001 защото ръководството е наистина убедено, че системата по качеството е несъмнено едно от най- важните средства, подпомагащи от една страна управлението на дружеството като цяло, а от друга - персонала, чиято основна задача е да разработи продукти и предложи услуги с очаквано от клиента качество.  Между моите клиенти и не е имало такива - никой от тях не е бил убеден че това ще се отрази положително в работата му. Дори напротив -това за тях е още бумащина - например защо трябва да се пише инструкция - те си го знаят. и т.н.

Разбира се в процеса на работата в много фирми в които първоначално всичко е хаотично, няма инструкции, няма определени отговорности и се внесе ред е видим най-много резултата от внедряването, но това става след година - две.
Предлагането е според търсенето. Това се търси - евтино.
 Знаете ли на каква цена са системките на европееца?

По отношение пък на модераторите - то админа избяга вие искате модератор. Варианта е: прави се нов форум - със всички нови възможности и почваме на чисто.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Marcii за съжаление си права за фирмите. Има и такива , които осъзнават за какво може да им послужи всичко това, но много работа се иска от консултанта  и въпреки това не ми е жал за труда - защото има резултат. А някои просто не може да ги научиш, защото им липсват първите букви.
Ама то се оказа че имало мениджъри тук - ми дайте някоя оферта насам.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
Марсий,
Аз не споря - и аз не искам да споря, нито да се заяждам, а само да споделя своята гледна точка по засегнатите от теб теми.
- му драснем една системка - това е въпрос на самоуважение или на самоунижение.
- ...внесено от Европа Когато работех в една немска фирма преди години, разбрах, че за германските консултанти границата по Одер-Ниса не е източната граница на Германия, а западната на Сибир. Така че в България идват н-тите гарнитури консултанти... Пък за твоя европейски консултант - то за него България - Румъния очевидно е едно и също.
- Относно удовлетворението - е, а аз сакам и на мен да ми е добре, и на Вуте също да му е добре, щото само тогава всички ще сме добре.
- Дефакто фирмите избират най-евтиното Дефакто фирмите не знаят какво избират. Защото е пълен нонсенз да си готов да дадеш, напр. 2000 лв., за нещо, чието място е в кръглата папка. А същевременно да ти се свидят два-три пъти по толкова, за да получиш разработка, която ще ти спести много повече от мижавите ни хонорари. (Наскоро един клиент ми призна, че само  една от процедурите му пести месечно по 15 хил. лв.). Но за това положение имаме вина и ние, консултантите. Къде си виждала в пресата някакво що-годе прилично изложение по темата? Има само една журналистка - Мара Георгиева от "Капитал", дето порзбирва нещо и понякога пописва нещичко. Защо никой от нас не пише и да обяснява на хората философията на това, с което се занимаваме? Вина имат и държавните органи по контрола - т.нар. вече официален контрол. Виж само недомислените указания на РИОКОЗ за НАССР в заведенията за обществено хранене. Нима едно заводско барче, в което се предлагат принцеси с кайма, направени от материали с неизвестен произход и неизвестно как и колко съхранявани, представлява по-малък хигиенен риск от един ресторант, който продава само на обяд по 500 супи? За конските доктори пък изобщо не ми се говори...
- ...копия на електронен носител Аз винаги давам копия и на електронен носител. Не се притеснявам, че от сертифициращата организация ще раздадат на приближените си фирми копия. Но моите документации са конкретно скроени за клиентите ми и много трудно могат да се копират - за да се разберат, трябва да се познават предприятията, за които са писани.
- Не знам цените на европееца, пък и не ме интересуват. Повече държа на името си, отколкото на броя клиенти.
- Нов форум - добре, но кой ще го финансира. Това е едно доста скъпо удоволствие.

С поздрави.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
"Защо никой от нас не пише и да обяснява на хората философията на това, с което се занимаваме?"

Във връзка с НАССР системите съм се опитвала да внеса някои уточнения и то най вече за възможността всеки знаещ технолог да се справи сам с анализа на опасностите и ККТ . Написах нещо което да се побере в една от рубриките на един местен вестник и го предложих - даже мислех да го направя безвъзмездно, защото предполагах че ще ми предложат хонорар а представете си те ми поискаха 300 лв. защото съм си правила реклама. Предожих им да го пуснем с псевдоним, но те си държаха на парите и так инфото не стигна до читателите.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Сан Антонио, здравей

беше се изгубил напоследък.

Това за писането и за обясняването на философията е като мисията на покръстителите по тихоокеанските острови. Може да объркаш острова и да се окаже, че тия са месояднии и казанът им е голям.

Ами ако съберем и сглобим твоите мнения по темата, написаното от отекато, други колеги, напоследък се включва скромно и велбона - то си става една цяла книжка - ръководство "Що е това консултинг и има ли почва у нас?".  и още  - Как да избираме и ползваме това странно животно консултанта и т.н. Още повече, задава се и ИСО стандарт по въпроса.

Белким пък и браншовите гилдии у нас разберат, че от тях има смисъл. Щото сега е голяма смешка.

Поздрави,

ПС. Повече ме кефят текстовете, които пишеш след полунощ Тогава се включва и Песталоци.

Бъди здрав

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
- Нов форум - добре, но кой ще го финансира. Това е едно доста скъпо удоволствие.

колко скъпо - domain + host
За създаването и администрирането на форуми се използват един или два по разпространени софтуера и двата са freeware.
После е необходимо да се поддържа - технически (Powered by....... - това е обикновено спонсора - ако няма такъв - тогава се наемам да го поддържам..., някак си ще се опитам да не се саморекламирам.

Но трябва всички активни форумци да имат желание да го реализираме иначе и друг път са се появявали разни опити за нов форум и са се проваляли. Например опита на Sartorius
Беше си много приличен форум, но вече го няма. И може би ако все пак смятате че има желание за нов форум да си отворим и нова тема.