Автор Тема: Спешно издирва консултанти и сътрудници по НАССР и ISO 22000!  (Прочетена 25195 пъти)

настоящ

• Гост
И понеже ми е много ниско нивото- за това имам вече изградени 40 системи за управление и още толкова доволни клиенти

Това ще рече над 40 измамени клиента -> URL, които може и да си мислят, че са доволни, щото в царството на слепите и едноокият е цар.

А понеже нивото ти наистина е изключително ниско - по-ниско в този форум няма (май още не си стигнал и до начинаещ), все пак е любопитно да узнаем как преценяваш кой е начинаещ, кой напреднал и кой опитен?!

Еuropean

• Гост
Всеки е свободен да си мисли каквото си иска. Аз разчитам на сериозни и позитивно настроени хора, с които можем да изградим нещо, пък било и то несъвършено.

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Euro, тези суми на месец ли са?

European

• Jr. Member
  • **
  • Публикации: 89
    • Профил
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО И ВЕСЕЛА КОЛЕДА НА ВСИЧКИ!

Продължавам да търся консултанти по ISO, OHSAS и НАССР.
Който се интересува:
www.team-consult.biz
office@team-consult.biz
089 79 118 79

Анонимен

• Гост
roza
Euro, тези суми на месец ли са?

Не, за тримесечие!

roza

• Sr. Member
  • Публикации: 370
    • Профил
    • Ел. поща
Странен начин на заплащане - а свършената работа къде остава )))))))

Europeana

• Гост
Изграждане на системи за управление ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001, HACCP, GMP, OHSAS 18001. Управление на проекти. Консултант на пълен работен ден-450 лв. стартова заплата.

"ТИЙМ КОНСУЛТ" ООД - гр. София  
Лице за контакти инж. Юлиан Делчев  
Телефон: 089 79 118 79, 088 79 118 79  
Мейл: j.delchev@team-consult.biz  
Уеб сайт: www.team-consult.biz

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Горките клиенти на Еврото.

Юлиане, приятелю.

С управленско консултиране се занимавам от 1991 година.
Послушяй батковците.
Управител съм на две консултантски фирми. Едната e БГ, другата e с чуждустранни партньори.

Имаме наистина, ама наистина над 120 доволни клиенти.
Това изречение се доказва със соътветните записи.

Така тия работи не стават.

Прочети какво сам си написал:
Изграждане на системи за управление ISO 9001, ISO 14001, ISO 22000, ISO 27001, HACCP, GMP, OHSAS 18001. Управление на проекти. Консултант на пълен работен ден-450 лв. стартова заплата.

Този дето го може всичкото това, той няма да ти дойде за 450. Този дето ye ти дойде за 450 той не го може. И ти какво ще избереш?
- дали де печелиш пари, щото сега се върги печатницата, сега е момента, сега е жътвата, около 300 фаровски проекта излизат, още толкова са зарибени, ама няма кой да свърши работата ...
та дали да избереш да печелиш пари или да се заемеш да ги учиш тия дето ще ти дойдат за 450???
Друг е въпроса дали можеш да ги научиш. Щото ако и те ще се учат като тебе от тоя форум, горките клиенти ...

Юлиане, драги, не подлъгвай децата ...
Вярно, че идва нова млада смяна, ама то така консултант не се става драги ...

Разбирам те добре. Много колеги налапаха покрай фаровските проекти залък дето не могат да го преглътнат. И изведнъж се окоза, че клиенти има, ама няма кой да свърши работа. И настана великата епоха копи и пейст. Миналата седмица в една машиностроителна фирма в южна БГ намирам една процедурка, в която извъднъж покрай машиностроенето почва да се говори за бетонов възел ...
Като наемаш дечицата, обясняваш ли им, че освен функцията риплейс на уърда, трябва да се чете и текста? С копи, пейст и риплейс Системи за Управлени на Качеството не се правят. Горките клиенти.
Обясняваш на дечицата, че това е само стартова заплата и после ще стигнат до хиляда. Една моя студентка преди време ти тества системата. Вятър и мъгла...

Чуй сегя:
Добър професионален консултант в БГ, днес 6-ти май 2007, Гергьовден, да са живи и здрави Георгьовците и Герганите, та добър професионален сонсултант днес, ако работи за под 2500 лв. значи или не е добър или не е професионален или някой го експлоатира незаслужено .
Това е драги ...  

Пусни си обяви за консултанти във в-к Папарак или Чук-чук, щото тука в тоя форум колегите са достатъчно интелигентни за да разбират за какво става дума.

Бъди жив и зрав и св. Георги да ти дава сила ...

твой velbon

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Извинявай за единайсетте правописни грешки в горния текст, ама много емоционално реагирах и не си проверих текста ...

Анонимен

• Гост
Браво, ти си най-добрият velbon. Всички не толкова добри или начинаещи консултанти да си заровят главите в пясъка ли? Всеки тръгва от някъде и постига нещо, ако му се отдава. Поздрави на всички скромни колеги!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Слава богу, не съм най-добрия.
Има много много по-добри от мен. Имам учители с които се гордея.  Има много колеги които почитам и уважавам.
И аз съм правил безброй глупости и непрофесионални дивотии.
Тук не става дума за това

Всички не толкова добри или начинаещи консултанти да си заровят главите в пясъка ли?
Анонимен, става дума за тези дечица, дето ще носят на гърба си европейците ...
Не измествай темата на приказката. Нито съм най-добрият, нито някога ще стана, нито имам такива болни амбиции. В управленското консултиране в БГ има работа за половината китайски народ ...
Ама май нещо не сме се разбрали...

Поне 10 нови консултанти за последните 5 години съм въвел в консултантския бизнес. С някои от тях работим и днес, други се отказаха, трети са вече конкуренти, това са реалностите на пазара. Никой не ми е работил за 450. Вдигнах патардията по-горе, чети анонимен по-внимателно, не за да се фукам колко съм велик, защото просто не съм ...
Трябва почтенност, малко повече почтенност. И трябва малко повече уважение към консултантската професия.
Наистина подкрепям твоя поздрав до всички скромни колеги.

Бъди здрав

Анонимен

• Гост
И кое е непочтенното да започнеш със стартова заплата 450 лв. (почти четири пъти минималната работна заплата за страната)? Ами аз започнах като консултант на 300 лв. стартова.

elist_k

• Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • ICQ Messenger - 245153154
    • Профил
    • Ел. поща
Искам само да допълня че 4*160=640
a 640-450=190

И може би този който почва с 300 ЛВ заплата не е никакъв Консултант а по-точно може да се нарече Стажант - обучаващ се!
Учи се на гърба на клиентите!
Нека се обърнем за помощ към добрите стари речници
Консултант - съветник, специалист, вещо лице, експерт
Специалист - спец, вещ, опитен, компетентен, запознат, майстор
И така може да ръзсъждаваме до безкрайност.
За да стане човек всичко това трябва да премине през много обучения и тренинги. А както знаем всяко едно обучение и придобиване на опит си има цена.
Човек, който е вложил всичко това би се оценявал по по-различен начин!
И като заключение бих добавила да нямя нищо непочтенното в това да започнеш със стартова заплата 450 лв или с 300 лв както е бил колегата Анонимен но пак искам да уточня че това е заплащане за човек, който се учи а не такъв който дава акъл (ум, знания)!

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Ясно е, че бъркаме понятията. Ама тотално ги бъркаме.

Ако под консултант разбирате човек без реална мениджърска практика, без необходимите школи и курсове по управление на качеството, без поне базови познания по фирмено управление, мениджмънт, маркетинт, логистика, персонал, комуникации, организационно проектиране, познаване на основната нормативна база за съотвения бранш ... Тогава става ...Едно проучване в края на юли м.г. показа, че над 45%  от "консултантите по ИСО" не познават добре стандарт 9004 ....

Нека не се заблуждаваме. На всички е ясно, че царят е гол. Най-ясно е това на клиентите. Тук изобщо не говорим за консултанти, а за технически сътрудници с някакво подходящо образование и задължително с добри умения в текстообработката.
Пращате ли ги при клиенти да внедряват? Иинтересно как го правят?

Да направим една аналогия. За да станеш одитор в една сериозна серт организация ти трябва подходящо висше образование, реален най-добре ръководен стаж в някоя област, после много учене, после изпити, после пак учене, стажуване, мониторинги, пак изпити, пак чиракуване и така по стълбичката ...
По какво консултанта да се различава от одитора? По-некомпетентен ли трябва да бъде? По-необразован ли трябва да бъде? С по-малко практика ли трябва да бъде???

И изобщо, защо ли се занимаваме, бла-бла с този анонимен разговор. Ако анонимния на който се вързах да отговарям е пак европееца, просто си губя времето. Ако не е европееца, а се е появил негов фен в този форум, тъжнооооооооооооооооо.... тъжно братя ...

Изобщо за какви консултанти в случая говорим, бе хора? Преди години ходеха по вратите и продаваха тенджери, ножове, козметика едни млади момчета и момичета, на които на визитките пишеше консултант...  

Драги ми анонимен, професия консултант в този вид не съществува никъде по света. Още по-малко съществува професия "консултант по ИСО". Щото не може да има професия "консултант по Международна организация по стандартизация. Още по смешно е драги анонимен европеецо да се пише "консултант по ИСО 9001, 14001, 22000 и т.н."  9001 е един от  стотиците стандарти и относно него не може да съществува професия консултант. Така както е смешно да се обявиш за консултант по например БДС 15 541-89, номерът е измислен.

Първи вариант: Ти си консултант по фирмено управление, който има в портфолиото си и управление на качеството, или управление на ОС или ... още по-добре това да е в някаква по-тясна предметна област, например химия, машиностроене, строителство  
Втори вариант: Ти си производител на документация, който използвайки конюктурата, бичи системки ... Да де ама това не е консултант. Не бъркайте мозъците на децата. За технически сътрудници, за 1-2 месеца изпитателен срок, като стартова заплата може и 450.

Какъв акъл ще даваш на хората по фирмите по отношение на организация и управление, щото ако европеецо не си разбрал, става въпрос точно за организация и управление, когато това не си го работил? Какъв авторитет ще имаш драги, пред изпълнителния директор или пред МК на една сериозна фирма, който е обиколил света, завършил мениджърски школи, упрявлява си бизнеса ... и ти, с твоите 300 лв. заплата си се изтъпанил да го консултираш???

Не случайно, на "консултантите по ИСО" - около 640 фирми и около 3 400 физически лица, се гледа несериозно в международно признатите консултантски браншови организации, като например Българската асоциация по управленско консултиране.

Щом ти си се навил на тая заплата, драги анонимен, значи толкова струваш според собствения ти ценоразпис. Щом толкова струваш, просто не говорим за професионален консултинг, а за бичене на системки - копи, пейст и риплейс. Става въпрос за технически сътрудници в някои консултантски фирми, които риплейсват папките, докато шефовете, баш консултанти, ходят из Родината да осеменяват ...
На това в БГ му се вика консултинг...

Бъдете живи и здрави, и наздраве, че е Гергьовден.
Повече с анонимни не разговарям.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
Поздрави на elist_k, творили сме горното по едно и също време ...

Наздраве