Автор Тема: poseshtaemost na saita  (Прочетена 5909 пъти)

texmex

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Ел. поща
poseshtaemost na saita
« -: 30/01/2004, 16:01 »
Приветствам идеята такъв сайт.
За съжаление активността не е много голяма.
Дали да не сложите някой друг документ на български като примамка?

petko

• Гост
poseshtaemost na saita
« Отговор #1 -: 30/01/2004, 18:36 »
Вярно, че никой нищо не пише тук.
Според теб какъв тип документи би трябвало да се сложат ?
Все пак наръчниците и процедурите обикновенно са фирмено ноухау и никой
не би ги предоставил публично.

texmex

• Newbie
  • *
  • Публикации: 3
    • Профил
    • Ел. поща
poseshtaemost na saita
« Отговор #2 -: 31/01/2004, 14:06 »
Наистина повечето документи са фирмено ноу-хау. Но и open source е ноу-хау а пък е достъпно за широк кръг от потребители. Да не говорим, че документи като НК, процедури, които покриват изискванията на 4.2.3, 4.2.4, 8.2.2, 8.3, 8.5 са доста близки за вскички организации. Те могат да бъдат достъпни.
А някой знае ли тук как може да се прикачи файл?

admin

• Administrator
  • Newbie
  • Публикации: 54
    • Профил
    • Ел. поща
poseshtaemost na saita
« Отговор #3 -: 31/01/2004, 14:42 »
За сега няма такава възможност. Ако искате да публикувате нещо ми го изпратете на адрес
webmaster@q-systems.uni.cc заедно с няколко реда описание. Ще се постарая в близко бъдеще да дам възможност всеки сам да прикача файлове.

PS

• Гост
poseshtaemost na saita
« Отговор #4 -: 12/05/2004, 20:04 »
И аз приветствам създаването на такъв сайт и ако успеем да го превърнем в сайт за взаимопомощ си мисля,че ще започне да се посещава много, ако всеки споделя нещо от своята практика ще се обогатяваме всички.Всяка фирма има интерес да си внедри с-ми за к-во,НАССР,GMP.На качеството трябва да гледаме отговорно, а не да мислим,че това е поредната идиотия,особено когато се отнася за безопасност на хранителни продукти, та нали с тях храним децата си.Желая успех на Администратора и нека се събират всички изпратени документи на едно място за по-лесно ползуване.

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 149
    • Профил
    • Ел. поща
poseshtaemost na saita
« Отговор #5 -: 25/04/2005, 07:54 »
Чудесен сайт, защо не помислите и за нормите на Българското законодателство. Ако се знаят и спазват - 90% ще е по- лесно на фирмите, а и ще се избегнат много конфликти/на интереси.../. Мога да бъда полезен със законодателството.

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
poseshtaemost na saita
« Отговор #6 -: 26/04/2005, 23:01 »
Чудесен сайт, защо не помислите и за нормите на Българското законодателство
За коя част на законодателството говориш, адвокате? Не разбираш ли, че тук става дума за други неща?
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 149
    • Профил
    • Ел. поща
poseshtaemost na saita
« Отговор #7 -: 27/04/2005, 10:00 »
Нима!...Какво би казал, само за една малка тема: OHSAS 18 001, OHSAS 18 002, ILO-OSH 2001, а сега и нашето, така наречено вътрешно законодателство- по Закона за здравословни и безопасни условия на труд /транспонирана Директива 89/391/ и повече от 700 подзаконови актове...
Не ме разбирай погрешно, не се заяждам, но аз идвам от практиката /повече от 20 години съм бил контролен орган-за цялата страна, за различни браншове.../ Но с удоволствие продължавам да следя темата, а и някъде във форума бях написал, че работя с екипи от различни специалисти.  А и за още по-голяма точност, освен право имам и други специалности... ...Така, че смятам да посещавам Форума с удоволствие, а може и да съм Ви полезен

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
poseshtaemost na saita
« Отговор #8 -: 14/05/2005, 00:31 »
OHSAS 18 001, OHSAS 18 002, ILO-OSH 2001
Тези стандарти не са от регулираната област, а от саморегулиращата се. При НАССР става дума за регулирано саморегулиране.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
poseshtaemost na saita
« Отговор #9 -: 14/05/2005, 00:32 »
OHSAS 18 001, OHSAS 18 002, ILO-OSH 2001,
Във всички тези случаи е необходимо да се създават управленски процедури, които да осигуряват спазването на регулиращата рамка. Тези стандарти нямат много общо с контрола.
Konrad Lorenz

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
poseshtaemost na saita
« Отговор #10 -: 14/05/2005, 00:35 »
Или поне с онава разбиране на контрола отпреди 20 години. (И аз не съм юпи - скоро навърших 57 г.) Контролният орган трябва да е независим и поради това е длъжен да каже какво да се направи, а не как.
Konrad Lorenz

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
    • Профил
poseshtaemost na saita
« Отговор #11 -: 14/05/2005, 00:37 »
OHSAS 18 001, OHSAS 18 002, ILO-OSH 2001
И аз не се заяждам. Опитвам се само да поясня европейското разбиране и за стандартите, и за контрола...
А иначе имам страх от многофункционалните устройства...
Konrad Lorenz

avocatto

• Гост
poseshtaemost na saita
« Отговор #12 -: 29/06/2005, 21:51 »
ВЪПРОС-защо искаш да ме изгониш?/естествено, че няма да го допусна - чувствам се във своята обаст на действие, а ми писна да отстъпвам на некадърници /за пишештите не се отнася/силни думи, но за съжаление факт в реалния живот!/
Искрено се надява в РЕАЛНИЯ живот да не сме партньори
..., но...