Автор Тема: CE = Co ili Co e zaduljitelno za Bg.  (Прочетена 6679 пъти)

Анонимен

• Гост
CE = Co ili Co e zaduljitelno za Bg.
« -: 15/02/2006, 20:09 »
Bihte li mi kazali kogato se vnasqt produkti koito sa v regulirana ot direktivite oblast i te imat markirovka za suotvetstvie CE na bulgarskiq pazar neobhodimo li e da budat ocenqvani otnovo ot bulgarski LOS za postavqne na markirovka Co ili tazi markirovka se priznava i ne e neobhodimo da se postavq Co.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #1 -: 16/02/2006, 15:02 »
Прегледай темата Абсурдът co в този форум
http://q-systems.uni.cc/index.php?action=vthread&f orum=5&topic=118
и нещата ще ти се поизбистрят

Анонимен

• Гост
« Отговор #2 -: 17/02/2006, 11:01 »
Dobre de 4etoh go osven 4e se povtarqt nqkolko izre4eniq po razli4en na4in ot koeto ni6to da ne se razbira, ясно е че когато влезем в ЕС Со отпада, но сега важи, drugo ne vidqh. Pri uslovie, 4e още няма влязло в сила споразумение за взаимно признаване на резултатите от оценяване на съответствието и приемане на тези продукти / сключени с Европейските общности и техните държави-членки дъра бъра дъра бъра/ то пак питам на продукта които е внесен от Италия и има СЕ маркировка трябва ли да се поставя и Со маркировка. Ако отговора е Да то тези 2 маркировки на една табелка и да се поставят?

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #3 -: 17/02/2006, 14:07 »
Да, необходимо е да се постави и маркировка Со, ако естеството на продукта позволява, но във всички случаи се подписва декларация за съответствие. Со и СЕ маркировката са идентични, но тъй като с България все още не са подписани PECA протоколите към Европейските споразумения за оценяване на съответствието, в България не се признава маркировката СЕ. Производителят на продукта, който е извън България може да влезе във връзка с българско лице, получило разрешение за оценяване на съответствието и да предприеме необходимото за оценяване на съответствието на внасяния продукт с разпоредбите на българското законодателство. Ако производителят не го направи, поставянето на Со маркировката и свързаната с това документация и действия, е отговорност на вносителя.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #4 -: 17/02/2006, 14:15 »
Маркировката за съответствие се нанася върху продукта или върху неговата табела с данни, а когато това е невъзможно, се нанася върху опаковката и върху съпровождащите го документи, ако съответната наредба изисква такава документация.

Маркировката трябва да е видима, четлива и лесно достъпна за длъжностните лица, които извършват надзор на пазара, и за потребителите.

Маркировката се нанася по начин, който не позволява премахването й без забележими следи. Все пак не се изисква тя да е неразделна част от продукта.

Маркировката за съответствие се нанася върху продукта или върху неговата табела с данни, а когато това е невъзможно, се нанася върху опаковката и върху съпровождащите го документи, ако съответната наредба изисква такава документация.

След маркировката за съответствие се нанася и идентификационният номер на лицето, получило разрешение да извършва оценяване на съответствието, когато то е участвало в процеса на оценяване на съответствието.

Продуктът може да има и други маркировки, при условие че те не водят до заблуждение относно маркировката за съответствие и не нарушават нейната видимост и четливост.

Анонимен

• Гост
« Отговор #5 -: 17/02/2006, 17:22 »
Да благодаря ти Marcii така го знам и аз, но се опитват да ме убеждават че с последната наредба за маркировката от 23.08.05 при условие че продукта има CE маркировка отпада необходимостта от Со което не е вярно както и ит казваш Благодаря ти пак

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #6 -: 20/02/2006, 16:18 »
за какви продукти става въпрос

Анонимен

• Гост
« Отговор #7 -: 21/02/2006, 09:35 »
za asansiori i predpazni u-va kum tqh. Katya ako ima6 mnenie po temata /za tova koeto si pishem s Marcii/ ste se radvam da go spodeli6

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #8 -: 24/02/2006, 22:11 »
петах за продуктите, защото при медицинските изделия се признава СЕ без СО

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #9 -: 16/08/2006, 16:08 »
В Държавен вестник бр. 66 от 15 Август 2006 г. е публикувано Постановление № 206 от 7 08 2006 г. за изменение и допълнение на Наредбата за маркировката за съответствие
С новите изменения се приема, че от датата на влизане в сила на Договора за присъединяване на Република България към Европейския съюз маркировката за съответствие на транспортируеми съоръжения под налягане, вентили или друга арматура, пряко свързани с безопасността им, ще се състои от инициала "п" (пи) и ще имат посоченото на фигурата в наредбата ново графично изображение.
От датата на влизане в сила на Договора за присъединяване на Република България към Европейския съюз пуснатите на българския пазар продукти с нанесена маркировка за съответствие "СО" отговарят на изискванията на наредбата до изчерпване на наличните количества."
Е нейсе, само дето договор за присъединяване няма..., още не е сигурно нищо за предпазните клаузи. Тая наредба малко изпреварва събитията....

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
« Отговор #10 -: 13/11/2006, 17:43 »
А бе, Marcii, какво, според теб, подписваха Царят и Първанов на 25 април 2005 г. в Люксембург?  Българският парламент го ратифицира още на 11 май 2005 г. Много митове и легенди разказваш.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
    • Профил
    • Ел. поща
« Отговор #11 -: 13/11/2006, 18:58 »
Айде айде.. стига си се заяждал.  Аз не съм всезнаеща и не претендирам. Ама и никой не ме е поправил. Защо не каза нищо август месец. Това знам това казвам , а ти като можеш се намеси се компетентно. Форума е открит. Приемам критики за незнанието си и се опитвам да науча нови неща. Нека е от полза за всички, ама ти нещо само се дразниш от разни изказвания. Този не бил чел, онзи бил пропуснал да прочете. Такива иронични въпроси като твоите - уж риторични  не дават отговор. Така, че за щото съм тъпа и не разбирам, бъди така добър да обясниш подробно, какво съм сгафила че да се поправят както моите така и на останалите форумци знания, въпреки че файда никаква, този разговор е вече без значение.

DMode

• Newbie
  • *
  • Публикации: 45
    • Профил
« Отговор #12 -: 13/11/2006, 19:07 »
Е малко му мина времето /актуален е още малко де /. Марси, мерси /за тогава/

AQUA

• Newbie
  • *
  • Публикации: 62
    • Профил
« Отговор #13 -: 14/11/2006, 11:38 »
Знаете ли, този форум иначе е много хубав и полезен, но има две неща, крайни неща, които не ми харесват в него. Първото е, че има някои крайно некомпетентни(нищо!), ама и много натрапчиви на всичкото отгоре участници в него. А второто - многознайковците, другата крайност, които вечно използват някакви "сложни" и завъртяни чуждици и други изрази или пък гледат да захапят някого за неговата недостатъчна компетентност  и непрекъснато оригиналничат.
Е, аз се смятам за начинаеща в тази област, искам да се поуча от опита и знанието на  по-опитните от мен и в същото време бих споделила скромния си опит и познания с всички, които имат нужда. Приветствам всички ДОБРОНАМЕРЕНИ, ЛЮБОЗНАТЕЛНИ И ОТЗИВЧИВИ  колеги от форума.