Автор Тема: Търся работа  (Прочетена 18043 пъти)

dianasirta

• Гост
Търся работа
« -: 20/01/2006, 11:28 »
Търся работа на пълен работен ден, като мениджър по качеството.
Имам опит в изграждането, внедряването и одитирането на СУК.
Зарършила съм:
"Курс по разработване, документиране и внедряване на системи по управление"
"Курс за мениджър по качеството и вътрешен одитор"
Допълнителни умения:
1. Образование - висше СУ" Св. Климент Охридски" - ФКНФ
2. MSWord,MSExcel
3. Комуникативност
4. Умения за работа в екип  
5. Водач на МПС категория В

Моля пишете ми на адрес:
dianasirta@abv.bg

Katya

• Hero Member
  • Публикации: 561
    • ICQ Messenger - 36937072
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #1 -: 21/01/2006, 00:15 »
Търсим човек за София/ ОК/ -фармация GMP -  висше образование в областите фармация, химия, биология, биотехнология; 3 години стаж; познания по GMP .

eyolova

• Newbie
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #2 -: 07/02/2006, 15:06 »
Katya

Инженер-химик; 3 години опит като Мениджър по качеството; от 1 година Консултант по изграждане на системи за управление по ISO 9000.

Ако ви интересува - моля на мейла: eyolova@abv.bg

Анонимен

• Гост
Търся работа
« Отговор #3 -: 30/07/2006, 15:13 »
Обадете се на 0897911879.

elist_k

• Newbie
  • *
  • Публикации: 48
    • ICQ Messenger - 245153154
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #4 -: 02/08/2006, 14:25 »
Уважаеми Дами и Господа,

Търся предложения за работа като Мениджър на Системи за управление на качестовто (СУК)

От около 6 години се занимавам в областта на внедряването, поддържането, управлението и одитирането на системи по качестово.
Имам опит при прилагането на изискванията на стандартите по качество и съответното им одитиране в следните области:
1. Прилагане на изискванията на БДС EN ISO/IEC 17025 при лаборатории за калибриране и тестване;
2. При лагане на изискванията на фамилия ISO 9000 в предприятие с полигряфическа дейност;
3. Прилагане изискванията на BS 7799 за информационна сигурност в IT отдел;
Участие в следните курсове и обучения:
1. Обучение на специалисти по качеството за изграждане и внедряване на системи по качеството по фамилия ISO 9000;
2. Обучение на специалисти и отговорници по качеството свързано с изискванията на EN ISO 8402, EN ISO/IEC 17025 и EN ISO/IEC 9001;
3. Обучение за вътрешни одитори съгласно изискванията на EN ISO 10011-1,EN ISO 10011-2 и БДС EN ISO 19011:2004.
4. Изграждане на системи по качеството на орган по сертификация на продукти и акредитирана изпитвателна лаборатория.

От 2001 година притежавам Сертификат за вътрешен одитор.
За последните 5 години съм участвала в подготовката и  провеждането на около 30 вътрешни одита, на повечето от които в ролята на Водещ одитор.

Допълнителни умения:
1. Висше образование - Магистър по "Комуникационна техника и технологии ТУ - София;
2. MS Office - Word, Excel, PowerPoint, Internet
3. Комуникативност
4. Умения за работа в екип
5. Английски език
6. Водач на МПС категория В

За контакти с мен моля използвайте elist_k@yahoo.com

Анонимен

• Гост
Търся работа
« Отговор #5 -: 09/08/2006, 12:59 »
Търсим човек за София/ ОК/ -фармация GMP - висше образование в областите фармация, химия, биология, биотехнология; 3 години стаж; познания по GMP .

petya

• Newbie
  • *
    • Профил
Търся работа
« Отговор #6 -: 09/08/2006, 13:03 »
"Търсим човек за София/ ОК/ -фармация GMP - висше образование в областите фармация, химия, биология, биотехнология; 3 години стаж; познания по GMP"
Важи ли още обявата?

Анонимен

• Гост
Търся работа
« Отговор #7 -: 12/08/2006, 19:20 »
petya
оставете координати

SISED

• Newbie
  • *
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #8 -: 16/08/2006, 11:44 »
Търсим човек за София/ ОК/ -фармация GMP - висше образование в областите фармация, химия, биология, биотехнология; 3 години стаж; познания по GMP .
Здраейте ,
Търся работа като ОК. Имам стаж като ОК 3 години в лаборатория за калибриране, сертифицирана по ISO 17025. Завършила съм Химически факултет на СУ"Кл. Охридски".
за връзка:
Десислава Димитрова
desi.d.dimitrova@abv.bg

vasi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • ICQ Messenger - vasi_n_v@abv.bg
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #9 -: 28/07/2007, 18:12 »
Търся работа като одитор за набиране на професионален опит.Имам магистърска степен по управление на качеството и сертификат за вътрешен одитор. Ако някой се интересува да ми пише на:vasi_n_v@abv.bg

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #10 -: 28/07/2007, 19:22 »
Работа като одитор може да си търсиш според мен след като си провела определен брой одити. Малко е затворен този кръг..., но да се кандидатираш като проверяващ звучи малко странно. А пък и такава длъжност вътрешен одитор дори да има, тя все пак се дава на човек запознат със спецификата на определеното предприятие. Не може да бъде дадена на парашутист. Зависи и от населеното място където си търсиш работа. Наскоро в Стара Загора имаше доста търсене в тази област - поддържане на СУК. Ако започнеш с консултантска фирма, има два варианта: ако фирмата е сериозна ще получиш и всякаква логистична и морална подкрепа. Ако обаче избереш някоя от фирмите, които в jobs.bg всяка седмица търсят нови и нови консултанти, трябва да си готова да работиш за нечия друга полза, а за теб ще остане професионалния опит и евентуално референциите които ще се постареш да изискаш. Всяко начало е трудно. Старата поговорка, че занаят се краде, а не се дава при консултантите важи с пълна сила. Дори в този форум, ако си забелязала уж си помагаме, но се срещат и въпроси от рода -ти защо толкова помагаш, каква ти е ползата.

velbon

• Trusted Users
  • Hero Member
  • Публикации: 505
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #11 -: 28/07/2007, 20:20 »
vasi

Въпросът не е много ясен - вътрешен одитор във фирма или одитор "сертификатор" и по кои стандарти?

За вътрешен одитор - Марсии вече ти отговори.

Ако пък искаш да практикуваш професионално одиторския занаят, нито магистратурата, нито сертификата за вътрешни одитори ще ти е достатъчен. Необходимо е да завършиш успешно сериозен одиторски курс, най-добре под шапката на някоя серт. организация от т.нар. голяма четворка.

Приятелски съвет. Преди да си избереш курс, установи контакт с шефове и мениджъри по персонала в тези организации. Умишлено не споменавам имена. По този начи ще се ориентираш какво е търсенето и най-вече какви са изискванията. Вероятно ще се изненадаш, но не особено приятно от следните факти:

1. Сега всички водещи сертификатори в БГ по принцип търсят нови одитори, всички изпитват недостиг на персонал, но ги търсят готови - разбирай с по 20 одита и мониторинг, още по-добре крадени от конкуренцията.
2. Магистратурата ти е чудесна, обаче всички одитори имат съответен ключ, разбирай правоспособност за съответна предметна област. Например химия, хранителна индустрия, машиностроене, строителство и т.н. Няма одитори по всичкология. Съответната браншова компетентност одиторът доказва пред бъдещия си работодател с подходящо образование и практически опит - поне 3-5 год.
3. Много вероятно е да ти бъде поставено изискване да имаш стаж като мениджър по качеството във фирма или консултантска практика - разработени и внедрени поне 3-4 системи. Както казва Marcii  Малко е затворен този кръг..., но да се кандидатираш като проверяващ звучи малко странно  
4. Ако наистина говорим за серт. одитори, за теб е важно да влезеш в "приятелския кръг" на определен сертификатор. Новото попълнение одитори сега се подбира от серт. фирмите, харесвайки хора сред мениджърите по качеството във фирмите с които работят или пък сред приятелския кръг консултанти и тази практика е съвсем нормална.
5. Не знам на колко си години, но магистратури като твойта има отскоро в 3-4 висши училища. Ако я завършваш веднага след бакалавърската степен, това означава около 25-26 години. Познавам не малка част от родната одиторска "банда", но не се сещам за одитор под 35 години. В този занаят възрастта не е порок а предимство.

Скоро решавахме същия казус с една такава магистърка, от приятелско семейство. Търсим по два канала -  вариант едно - мениджър, координатор по качеството или нещо подобно в бранш електроника - това е висшето образование на момичето. Вариант две -  стажант, писач на системи в консултантска фирма. Търсенето продължава.

Дано тази писанка да ти е била полезна.

Успех!

vasi

• Newbie
  • *
  • Публикации: 13
    • ICQ Messenger - vasi_n_v@abv.bg
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #12 -: 30/07/2007, 10:23 »
Благодаря за вниманието от ваша страна.
Малко се отчайвам защото се говори че се иска опит, разработени и внедррени няколко системи.... Но все има първи път, все някак трябва да се започне. практиката от университета не е достатъчна. Завърших магистратура през 2006, на 26 год съм. Специалността ми Управление на качеството е насочена към машиностроенето, сертификата ми е за разработване и внедряване на СУК, работа със серията стандарти 9000, провеждане на вътрешни одити, дипломната работа беше разработване на методология за подобрение на качеството със метода Шест сигма. Какъв съвет ще ми дадете.

bivsh

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 216
    • Профил
Търся работа
« Отговор #13 -: 30/07/2007, 10:41 »
vasi
не знаеш колко много знаеш. с метода 6 сигма са запознати консултантските и сертифициращите организации. ако напишеш при кандидатставане на позиция в машиностроителна фирма, може въобще да не са наясно. по-добре кажи, че си запозната със статистическите методи. като започнеш работа, това че знаеш повече е плюс.
ако искат от тебе английски език, а ти знаеш английски и немски. за тях не е важен немския.
ако имаш 10 дипломи/квалификации/курсове, а ти искат 3, само трите покажи. чети внимателно изискванията на обявите на работа.
ако в обявата пише "млади специалисти,без трудов стаж. обучението е по вътрешно фирмени процедури" - човека е ясен. не си ти. кандидатствай за спорта.

Marcii

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Публикации: 686
    • Профил
    • Ел. поща
Търся работа
« Отговор #14 -: 30/07/2007, 10:54 »
Ами май в BG е въпрос на късмет (донякъде и връзки) намирането на точната работа от първия път... Шест сигма... - тежка работа. Много, хиляди менижъри не са чували за Шест сигма.
После има открай време недоверие към току що излюпените магистри (инженери). Открай време майстора се опитва да докаже на инженера, че в опита му е цаката, а не в ученето... При първото ми назначение като стажант в Кремиковци ме изпратиха да взема вагрянката от съседния цех и да направя кафе.
Така че, ако искаш наистина да набираш стаж, единствения шанс е към някоя консултантска фирма с агресивен маркетинг - те имат повече сключени договори отколкото консултанти. И след всеки приключил успешен сертификационен или контролен одит на дадена фирма да изискваш референции, за да можеш да докажеш участието си. Така след една, две години ще имаш достатъчно и разностранен опит.