Автор Тема: Въвеждане на европейския подход в сертификацията и  (Прочетена 10744 пъти)

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
  • Публикации: 149
    • Профил
    • Ел. поща
Съгласен съм! Затова съм сложил...

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Извинявай, avvocato. не разбрах - щото иначе бързо схващам, ама трябва да ми се обяснява. Впрочем това в нашите среди е често срещано явление поради въпиющата неграмотност на гилдията. Дори "печените" консултанти не са наясно с процеса на сертфициране. За нещастните клиенти да не говорим.
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
Не се притеснявай, аз би трябвало да се извиня /тъй като пиша доста двусмислено, но не обичам да засягам никого, а и от вашите среди доста недвусмислено са ми казвали, че не ми е мястото ...- въпреки, че не съм им конкурент, но явно за по -сигурно /даже и до разговор не се стига/, да не употребявам други думи...

San Antonio

• Global Moderator
  • Full Member
  • Публикации: 237
    • Профил
Не се притеснявам, адвокате, но не бих искал да съм грубиян, макар понякога и да говоря грубо. А що пък да не ти е мястото тук? В този форум май не се мяркат други професионалисти от гилдията. Това личи от постингите. Смятам, че във всеки форум може да се изявява всеки и не бива да се толерира нетолерантността към останалите членове. Каламбурче...
Gesagt ist noch nicht gehöhrt, gehöhrt ist noch nicht verstanden, verstanden ist noch nicht einverstanden, einverstanden ist noch nicht gemacht.
Konrad Lorenz

avvocato

• Trusted Users
  • Full Member
    • Профил
    • Ел. поща
Благодаря!

bobbyvl

• Newbie
  • *
  • Публикации: 7
    • Профил
Приятели,
вижте в сайта на клуб 9000 - има я акредитацията в пдф на муди. там на трета страница ще видите статута на муди оод - те са със статут на independent branch! това е то самостоятелния статут и такива офиси се одитират ежегодно и имат потвърдена компетентност да управляват сертификациято от планиране до сертификационно решение. Други статути са - ограничен клон, което означава, че могат да планират, одобряват човекодни, одитори, но не вземат сертификационно решение - това се прави или от независим клон, или основния офис в държавата на акредитацията. Извън посочените в акредитационния документ независими или ограничени клонове, всички други са така наречените сателити или търговски офиси, с право единствено да продават услугата и да извършват одити, всички одобрения - човекодни, одитори и сертификационни решения се вземат в независим клон или централен офис. Такива сателити са всички международни сертификатори в българия с изключение на муди бг.

Seksenov

• Newbie
  • *
  • Публикации: 23
  • (¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v
    • Профил
    • Ел. поща
Във всяка една от директивите за оттделните продукти са посочени изискванията и процедурите които успешно трябва да преминат фирмите за да получат разрешение и лиценз като NOTIFY BODY по съответната директива. Хубаво е също така и да са акредитирани като ОСП по EN45011.
(¬ ∀ξ F)S,v = 1 − (∀ξ F)S,v